Untitled Document
01

Заев: Ќе се појавам како сведок во „Монструм“ ако судот го побара тоа од мене

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека ќе се појави како сведок во случајот „Монструм“ доколку тоа од него го побара судот. Сите материјали кои ги имал за овој случај, како што рече, ги предал на судот.

01

Пронајдено беживотно женско тело во водите на Охридско езеро

Беживотно женско тело рано утрово е пронајдено во водите на Охридското езеро во близина на брегот кај селото Љубаништа.

01

Марјан Камиловски и Агим Јонуз во „Само Вистина“

Како Албанец го бранам идентитетот на Македонците, изјави Агим Јонуз. Повеќе ќе ме одбраниш ако кажеш, оваа работа е на Македонците, се тргаме на страна, реплицираше Марјан Камиловски.

01

Ксидакис: Сега е најдобриот момент за решение за името

Се наоѓаме во најдобриот момент од 1995, а еден чесен и функционален договор може само корист да им донесе на народите на двете земји, вели во интервју за МИА, Никос Ксидакис, пратеник и портпарол на пратеничката група на владејачката СИРИЗА.

01

Трамп: Ова е многу добра вест за Северна Кореја и за светот – голем прогрес

Порака од Ким Џонг-ун: Северна Кореја ќе ги запре нуклеарните тестирања и тестирањата на интерконтинентални балистички ракети