МЛЕЧНИК

Потребни состојки :  1 кг. брашно, 9 јајца, 1 коцка квасец, малку шеќер, 1 чаша млеко, ...

ЌОФТИЊА ВО СПАНАЌ

Потребни состојки : 500 гр. мелено месо, 1 главица кромид, неколку чешни лук, 500 гр. спанаќ...