Крап во тава

Потребни состојки:  неколку парчиња крап, 200-300 гр. ориз, 1 главица кромид, 1 морков,...

УНГАРСКИ РОЛАТ

Потребни состојки:  5-6 компири, 500 гр.зеленчук, 5 јајца, 7 лажици мајонез, 3 лажици п...