Дневен хороскоп за 30. декември 2019 година

Дневен хороскоп за понеделник, 30. декември 2019 година. 

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Оние кои од саканите очекуваа да им дадат сигурност , денеска тоа ќе го дочекаат. Ќе бидат задоволни.

Кариера

Ќе им се заблагодарувате на своите соработници што ве следат и имаат доверба во вашите нови идеи.

Здравје и совет

Внимавајте на повреди.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Партнерот ќе покаже големо количество емоции ,што вие нема да можете да ја следите и да ја разберете.

Кариера

На дневен ред би можел да се најде нов договор за работа.Добро проучете ги деталите , па потоа донесете одлука.

Здравје и совет

Ќе има пријатни средби.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Можно е денеска некој да ви искаже љубов или обратно.Ќе биде весело со доста искрени емоции.

Кариера

Ќе бидете креативни им оригинални.На оние кои имаат помалку интересна работа, ќе им треба начин за да се изразат.

Здравје и совет

Бидете сериозни.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

На многумина ќе им се чини дека ги води некоја невидлива рака кон уште поголема среќа.Или сте вљубени или се заљубувате.

Кариера

Вашата склоност да си поигрувате со луѓето не е секогаш пријатна. Луѓето се нешто повеќе отколку играчки.

Здравје и совет

Бидете она што сте.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Некои меѓу вас најверојатно ќе покажат чувства кон пријател што можеби ќе ги збуни нивните партнери.

Кариера

Очекуваната заштита би можела да се случи токму денеска .Ќе бидете подготвени за соработка, но ќе треба и да се докажете.

Здравје и совет

Немате грижи.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Ќе почувствувате плима од емоции како расте во вас. Тоа ќе ви биде критериум за сите денешни случувања.

Кариера

На дневен ред ќе се најдат финансиите.Ќе разгледувате нови можности за заработувачка и зголемување на профитот.

Здравје и совет

Мала пречувствителност.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Оние кои биле на прагот на љубовта, денеска ќе увидат дека токму тоа им се случува.

Кариера

Ќе се повикате на резултатите од претходната работа , кои не се за потценување.

Здравје и совет

Прифатете ги добрите намери на другите.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Не е лесно да се открие или признае грешка, но чесно е да се соочите . Размислете и постапете како што ви вели срцето.

Кариера

Ќе работите на стара задача што не е довршена.Ќе најдете начин да уживате во тоа.

Здравје и совет

Издржете.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Би можело да дојде до бесмислени надмудрувања околу доминација во личните односи. Воздржете се од тоа.

Кариера

Не се сомневајте во себеси.Ова е само преодна фаза низ која морате да поминете.

Здравје и совет

Не се откажувајте.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Оние во подолги врски навистина ќе уживаат во секој момент на заедничкото секојдневие.

Кариера

Следуваат нови услови за работа на работното место Главно ќе ви одат на рака , па прифатете ги.

Здравје и совет

Можна е посета на козметичар.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Повеќето денеска ќе уживаат во својата голема способност да допрат до најсуптилните вибрации на чувствата.

Кариера

Вработените во институции од затворен тип , денеска доаѓаат до завршување на една фаза во работата. Другите ќе мечтаат.

Здравје и совет

Слушајте ја интуицијата.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Вашата врска и денеска ќе се базира врз секс. На тој начин на партнерот ќе му се вовлечете под кожа.

Кариера

Ќе се потрудите околу некои спонзори со што ќе ја зацврстите финансиската структура на фирмата каде што работите.

Здравје и совет

Преминете од зборови на дела.

Се обиделе да украдат два луксузни Ламборџини од салон, не стигнале далеку (ФОТО)

Полициската патрола била малку изненадена кога во раните утрински часови ги виделе двата нови теренски автомобили „Ламборџини“ оставени на крстосница, целосно уништени. 

Во 3:05 часот, аларм се вклучил во салонот на Ламборџини во предградие на Бостон. Една минута подоцна, започнала полициската потера , а наскоро двата скапи автомобила и еден „Шевролет“ биле забележани напуштени на блиската раскрсница. Се разбира, полицијата се обидела да ги сопре автомобилите, но возачите побегнале.

Над 600 КС, моќните Уруси се пеколна машина, па возачите им избегале на полицајците со голема брзина. Возачот на „Шевролет“ кој беше во близина на едниот Урус се предаде веднаш. Се испостави дека и тој бил крадец, но неговиот вкус бил далеку поскромен.

Пет часа подоцна, полицијата на 40 километри оддалеченост од салонот во Малден објави дека се случила сообраќајна несреќа во која учествувале двата автомобила Ламборџини. Тие се забиле еден на друг и еден од возачите веднаш бил уапсен. По вториот  сеуште се трага. Материјалната штета е голема.

Пенс: Со сите потребни средства НАСА да стигне на Марс и на Месечината

НАСА треба да соработува со приватниот сектор, истакна потпретседателот Мајк Пенс во обраќањето за целите на американската вселенска програма.

Враќањето на американски астронаути на Месечината во 2024 година, а потоа испраќање пионери на Марс следната деценија, останува главен приоритет за администрацијата на Трамп, истакна потпретседателот Мајк Пенс.

„Претседателот јасно стави до знаење дека ние ќе ја постигнеме оваа цел со сите неопходни средства“, рече Пенс за време на говорот пред вработените во истражувачкиот центар на НАСА во Лангли, Вирџинија.

„За да успееме, ние ќе продолжиме да се фокусираме на мисијата“, додаде Пенс, кој исто така претседава со Националниот совет за вселенска политика.

Во декември 2017 година, претседателот Доналд Трамп ја потпиша Директивата за вселенска политика-1, која официјално и наложи на НАСА да работи кон враќање на луѓето на Месечината за прв пат по 1972 година и да го искористи најблискиот сосед на Земјата како отскочна даска до Марс.

Оригиналниот временски распоред беше насочен кон 2028 година за враќање на Месечината, каде би требало д азаминат двајца астронаути, вклучувајќи го и првиот женски претставник, до лунарниот јужен пол. Но, во март минатата година, Пенс најави значително забрзување, насочувајќи ја НАСА да ја има за цел 2024 наместо 2028.

Агенцијата исто така работи кон амбициозни временски рамки. На пример, НАСА има за цел да воспостави одржливо, долгорочно човечко присуство на и околу Месечината до крајот на 2020-тите и да стапне на Марс некаде во 20-тите години на 21. век.

Сакал да ограби 77- годишник , па настрадал (ВИДЕО)

77-годишник од Велика Британија вадел пари од банкомат кога му пристапил разбојник кој сакал да го ограби.

Но, тој не очекувал дека  дедото ќе му се спротивстави и на крајот ќе добие ќотек и тоа со боксерски вештини на Британецот. Полицијата од Јужен Велс ги објави снимките, а дедото доби бројни комплименти на социјалните мрежи. Погледнете како изгледаше инцидентот.

притисни ентер