Фото: Сопругите на Меси, Левандовски, ... во секси стајлинг

Деколте до папокот, шлиц до струкот,  убавите сопруги и девојки на светските фудбалски ѕвезди на свечената церемонија во Париз.

Најдобрите светски фудбалери се појавија на свечената церемонија во Париз на која Франс фудбал ги додели наградите за најдобрите фудбалери на светот во годината што изминува.

Златната топка по рекорден шести пат заврши во рацете на волшебникот на Барселона Лионел Меси, која победи пред дефанзивецот на Ливерпул Вирџил Ван Дајк, и големиот ривал Кристијано Роналдо.

Но покрај фудбалерите на церемонијата во Париз во преден план беа и нивните поубави половини во секси тоалети.

Меси ја доби Златната топка покрај него на свеченоста беше и сопругата Антонела Рокуцо во црн фустан со длабоко деколте.

Во секси стајлинг забележителна беше и девојката на Матијас Де Лихт, убавата Анеке Моленар, со фустанот кој во преден план беше нејзиното торзо.

Де Лихт го понесе признанието за најдобар млад фудбалер на светот.

Интересна за фоторепортерите беше и сопругата на асот на Барен Минхен, Роберт Левандовски. Во фустанот со длабоко деколте и голем шлиц  која ги истакна нејзините долги и убави нозе таа ги воодушеви сите присутни  

Што се случува со Бритни Спирс?

Контроверзната пејачка Бритни Спирс (38) уште еднаш се најде во центарот на вниманието.Камерије ја уловиле пејачката како излегува од клиника во Лос Анџечес во друштво со телохранител.

Поп принцезата делувала запуштено. Освен неуредната фризура и размачканата шминка, Бритни на себе облекла фармерки, бела маица без градник, отворени сандали и бели спортски чорапи.

Дека со пејачката повторно нешто се случува се загрижени и фановите, откако таа објави видео на Инстаграм како игра во својот дом. На видеото таа имала јака црна шминка околу очите, поради која делувало како да не се измила неколку денови.

Минатата недела таа наполни 38 години, роденденот го прослави во Мајами со своето момче Сам Асгхари.

Бритни веќе 12 години се бори со своите проблеми со менталното здравје. Нејзиниот менаџер во една прилика изјавил дека не е сигурен дали таа некогаш ќе се врати на сцената.

Фото: Кејт Мос позира со голи гради

Кејт Мос на плажа во Мајами позираше топлес и сите ги остави без здив.

Славната манекенка учествува во кампања за еден машки бренд и поради тоа носеше сако и ништо друго под него.

Во еден момент силниот ветар го симнал сакото од нејзе. Но Кејт тоа не ја збунило, таа и понатака во свој стил опуштено шетала и позирала на плажа.

Американецот Чеснут победи и на натпреварот во јадење морски ракчиња

По убедливите победи во јадење хот догови и јајца, американецот Џо Чеснут убедливо победи и во натпреварот во јадење морски ракчиња.

Големата вилица, како што го нарекоа неодамна медиумите, изеде четири и пол килограми коктели од ракчиња за осум минути.

Натпреварот се одржа во Минеаполис, каде тој победи и лани. Чеснут веќе држи неколку рекорди во слични необични категории. Тој пред неколку години изеде 74 хот дога за осум минути, а на друго натпреварување, за осум минути изеде 140 јајца.

притисни ентер