Само за носталгични: По 20 години се собраа актерите од серијата ,,Мелроуз Плејс”

Деведесеттите години, хит низ целиот свет беше американската серија ,,Мелроуз Плејс”.

Актерката Дафне Зунига ги погоди носталгичните фанови со објавување фотографија со екипата по 20 години од  емитувањето на серијата.

„Наидов на некои пријатели во Њујорк“, напиша актерката со фотографија, додавајќи ги зборовите во хаштагот „засекогаш пријатели“.

На фотографијата се наоѓаат Џоси Бисет (Џејн), Лора Лејтон (Сиднеј), Даг Савант (Мет), Ендру Шуе (Били) и Кортни Торн-Смит (Алисон).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ran into some friends in New York! #melroseplace #nyc #friends4ever ❤️👏🏻

A post shared by Daphne Zuniga (@daphnezuniga) on

„Леле, сакам, сакам, сакам“, „Презадоволен сум што ве гледам заедно“, „Ова е одлично, ја обожавав серијата“, „Дали повторно се собирате?“, беа некои од коментарите.

Серијата се емитуваше од 1992 до 1999 година, а го следеше животот на една група млади кои живееле во комплексот ,,Мелроуз Плејс” во Холивуд.

Фото: Кејт Мос позира со голи гради

Кејт Мос на плажа во Мајами позираше топлес и сите ги остави без здив.

Славната манекенка учествува во кампања за еден машки бренд и поради тоа носеше сако и ништо друго под него.

Во еден момент силниот ветар го симнал сакото од нејзе. Но Кејт тоа не ја збунило, таа и понатака во свој стил опуштено шетала и позирала на плажа.

Американецот Чеснут победи и на натпреварот во јадење морски ракчиња

По убедливите победи во јадење хот догови и јајца, американецот Џо Чеснут убедливо победи и во натпреварот во јадење морски ракчиња.

Големата вилица, како што го нарекоа неодамна медиумите, изеде четири и пол килограми коктели од ракчиња за осум минути.

Натпреварот се одржа во Минеаполис, каде тој победи и лани. Чеснут веќе држи неколку рекорди во слични необични категории. Тој пред неколку години изеде 74 хот дога за осум минути, а на друго натпреварување, за осум минути изеде 140 јајца.

60 илјади луѓе спиеја на отворено за поддршка на бездомниците

Повеќе од 60 илјади луѓе ноќта ја минаа под ведро небо, во рамките на глобалната хуманитарна кампања за поддршка на бездомниците.

Акцијата, наречена големо спиење на отворено, на која се очекува да се соберат 10 милиони долари, се одржа во 50-ина градови, меѓу кои и во Њујорк, Лондон и Даблон.

Илјадници луѓе, меѓу нив и славни личности, спиеја во вреќи за спиење на улиците и парковите со цел да ја подигнат свеста за помош на бездомниците. Меѓу учесниците во Њујорк, на нула степени Целзиусови се најде и актерот Вил Смит, а во Лондон се приклучи и актерката Хелен Мирен, која на учесниците им читаше приказни пред спиење.

притисни ентер