Димковски: Лозарите да не потпаѓаат на притисоци од партиски структури

Лозарите да не потпаѓаат на притисоци од партиски структури како што беше случајот вчерашните протести, вели министерот за земјоделство Трајан Димковски. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер