Семејството Бекам повторно на одмор во Црна Гора (ВИДЕО)

Брачната двојка Дејвид и Викторија Бекам деновиве уживаат со синовите Ромео, Бруклин и Круз и со ќерката Харпер Севен во убавините на црногорското крајбрежје.

Семејството Бекам веќе втора година се смести на градот – остров Свети Стефан.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Beautiful sunset ❤️

A post shared by bb🌷 (@brooklynbeckham) on

„Уникатниот град - хотел, местото каде што се венчаа Новак и Јелена Ѓоковиќ пред пет години,  гарантира на најпознатиот британски пар дискреција, мир и целосен одмор во прекрасен амбиент“, пишуваат црногорските медиуми.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🧘🏼‍♂️

A post shared by bb🌷 (@brooklynbeckham) on

Бекамите се доста активни на одморот , а редовно ги објавуваат своите авантури на социјалните мрежи. Најчестиот избор што го споделуваат се спортовите на вода.

И минатата година тие беа на Свети Стефан, престојувајќи во Вила 112, едно од најлуксузните места на Свети Стефан. Таму престојувале и принцот Чарлс, актерката Софија Лорен, Џереми Ајронс и семејството Ѓоковиќ. Ноќевање со појадок во вилата чини 7000 евра.

Дневен хороскоп за 26. февруари 2020 година

Дневен хороскоп за среда, 26. февруари 2020 година. 

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Некои во пријатна личност ќе препознаат идеален партнер. Ќе бидете збунети , но и подготвени за акција.

Кариера

Денеска би можеле да добиете информација за еден ваш успех за кој сите ќе слушнат. Ќе ви биде мило.

Здравје и совет

Држете се до својот план.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Денеска саканата личност би можела навистина да ве збуни. Час ќе биде отворена и на раб на агресивност , а час чувствителна и повлечена.

Кариера

Во работите со луѓе и комуникации ќе бидете продуктивни и успешни. Поврзете се што можете повеќе со соработниците.

Здравје и совет

Не инсистирајте да биде по ваше.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Веројатно денеска ќе чувствувате дека созреваатнекои важни работи меѓу вас и партнерот. Само немојте да брзате.

Кариера

важно е да не се држите до крај до своите идеи , туку подобро да ги прифаќате и идеите на другите.

Здравје и совет

Да се греши е човечно , но да не се признаат грешките е лудост.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Некои во милата личност ќе го препознаат идеалниот партнер . Ќе бидат по малку збунети , но и подготвени за акција.

Кариера

Можен е финансиски трошок на кој не сте подготвени , но вашите идеи се толку богати што набргу ќе го вратите изгубеното.

Здравје и совет

Чувајте го грлото и вратот.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Она што можеби недостасува ќе го надополните со конструктивен пристап и фокусирање на она што е позитивно во вашиот однос. Тоа е паметно.

Кариера

Имате право да прашате доколку нешто не ви е јасно , но ако денеска не работите, прашањето одложете го за следната недела.

Здравје и совет

Одете таму каде што ви е убаво.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Доаѓа до се поголема хармонија во личните односи , а вие ќе бидете задоволни. Работите се одвиваат како што треба.

Кариера

На работа јасно ќе ви стават до знаење дека го ценат вашиот труд и професионалност. Тоа уште повеќе ќе ве мотивира за понатаму.

Здравје и совет

Не обрнувајте внимание на мали нервози.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Конечно ќе најдете вистински зборови со кои ќе го подобрите односот со саканата личност. Самците успешно се додворуваат.

Кариера

Денеска ќе добиете одговори на некои прашања , а деловната кореспонденција ќе се интензивира.

Здравје и совет

Можни се мали нервози.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Во вашиот приватен живот работите се одвиваат како што треба. Поради тоа неумесни прашања не ве загрижуваат.

Кариера

Ќе треба да поработите на една работа заостаната од порано. Веројатно сеработи за пренамена или некакви корекции.

Здравје и совет

Мали стресови што добро ги поднесувате.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Радоста поради хармонијата и среќата во вашиот приватен живот ќе биде заразна. Игнорирајте ги грижите.

Кариера

Повремено ќе се сетите на новите планови и се она што ве очекува. Сепак , тоа нема да биде товар , туку само интересно комбинирање.

Здравје и совет

Бидете свои.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Поради тоа што има се помалку шанси кои се во прилог на вашиот љубовен живот , денеска ви паѓа самодовербата.

Кариера

За да постигнете напредок во една работа , ќе треба од нешто да се откажете. Кај некои тоа ќе значи и финансиски трошок.

Здравје и совет

Внимавајте на грлото .

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Ќе сфатите дека немате каде и дека требада ја прифатите состојбата каква што е. Тоа ќе биде зрела одлука што ќе треба да ја спроведете.

Кариера

На некои ќе им легнат пари на сметка. Други ќе осмислат уште подобар начин на заработувачка. Тртети ќе работат повеќе надевајќи се на поголем приход.

Здравје и совет

Не пијте студени напитоци.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Внимавајте со духовитите , а сепак несоодветни разговори да не ја повредите саканата личност.Контролирајте се.

Кариера

Вашите соработници од блиската работна околина ќе бидат оруигинални , но доста непродуктивни. Ќе имате утописки идеи.

Здравје и совет

Не поддржувајте нешто со што нес е согласувате.

 

 

Позната пејачка објави дека била дрогирана, силувана и киднапирана

Пејачката Дафи, наградувана со „Греми“ ,  откри дека била дрогирана и силувана, откако била киднапирана и држена некое време во заложништво.

35-годишната велшка sвезда објави на својот официјален профил на Инстаграм дека за „закрепнување ќе и треба некое време“.

Изведувачката, кој имаше сингл број еден во Велика Британија ,,Мерсис’ во 2008 година, на своите 33.000 следбеници им напиша: „Вистината е, и ве молам верувајте ми, сега сум добро и безбедна“.

„Бев силувана и дрогирана и држена како заробеник во текот на неколку дена“, напиша таа.

Дафи, чиј деби-албум Рокфери стана седум пати платинест, а се искачи прво место во шест држави, освои три награди Греми.

„Може да си замислите само колку пати размислував да го напишам ова“, напиша таа на Инстаграм.„Не можам да објаснам. Многумина од вас се прашуваат што се случи со мене, каде исчезнав и зошто. Новинар ме контактираше, тој најде начин да стигне до мене и му кажав за сето ова минатото лето. Вистината е, и ве молам верувајте ми дека сега сум во ред и безбедна. Бев силувана и дрогирана и држена како заробеник во текот на неколку дена. Секако дека преживеав. Закрепнувањето траеше некое време. Нема лесен начин да го кажам тоа.Се прашувате зошто не избрав да го искористам мојот глас за да ја изразам болката? Не сакав да му ја покажам на светот тагата во очите. Се запрашав себеси, како можам да пеам од срце ако е скршено?Следните недели ќе објавам интервју. Ако имате какви било прашања, би сакала да одговорам на нив, во интервју, ако можам. Имам света љубов и искрена благодарност за вашата љубезност низ годините.Сакам да ви се заблагодарам за тоа.” напиша  Дафи и ги замоли своите следбеници да го почитуваат нејзното семејство и да не бараат одговори од нив за она што и се случило. Таа не објасни каде се случило киднапирањето и како се спасила.

Прекинато снимањето на филмот ,,Невозможна мисија” поради коронавирусот

Снимањето на најновиот филм „Невоможна мисија” во Италија е прекинато поради загриженоста од појавата на коронавирус во земјата.

Снимањето на седмиот филм во серијалот требало да се снима следните недели во Венеција .Но, Paramount го стопира снимањето откако Италија ги забележа десетиците случаи заболени со најголем број во Европа.

Досега имало повеќе од 200 случаи на заболени во земјата, вклучително и седум смртни случаи.Оваа трагична бројка ја направи Италија трета земја ,најтешко погодена во светот по Кина и Јужна Кореја.

Според медиумите, Том Круз не бил во Италија за снимањето, но продуцентската екипа била испратена дома.

„Од претпазливост за безбедноста и благосостојбата на нашите екипи и напорите на локалната венецијанска влада да запре јавни собири како одговор на заканата од коронавирус, го менуваме планот за тринеделно снимање во Венеција“, се вели во соопштението на Парамонт.

„За време на овој прекин, ќе им дозволиме на тимовите да се вратат дома сè додека не започне производството. Ќе продолжиме да ја следиме состојбата “.

ова не е првиот прекин на снимањето на филмовите од серијалот ,,Невозможна мисија". За последниот инцидент раскажува самиот Том Круз. 

 

притисни ентер