Фото: Секси водителка

Чевли со високи потпетици на нозете и тетоважа на голиот грб.

Во вакво издание популарната српска  ТВ водителка  Душица се појавила на промоцијата на новиот спот на Аца Лукас и Маја Беровиќ.

Водителката Душица  црвениот  мини фустан под кој имала само гаќички,  очекувано била во центарот на вниманието на фоторепортерите.

Фото: Дами на црвениот тепих

Доделувањето на престижните награди „ InStyle"на едно место ги собра некои од најубавите и најстилиризираните жени на денешнината.

Прекрасната холивудска актерка Џесика Алба покажа како изгеда една вистинска дама.

Нејзината колешка Џамила Џамил се претстави на себе своијствен начин, со длабокото деколте.

Привршува поставувањето на планинарски патокази на планината Средна

 Членови на Планинарскиот спортски клуб „Голак” од Делчево привршува со поставувањето на  планинарските патокази на планинарската патека Средна. 

Се работи за проект, кој како што информираше претседателот на ПСК „Голак”, Љупчо Чучуковски е финансиран од Општина Делчево.

-Во наредниот период ќе ги поставиме и останатите со што ќе ја комплетираме во целост патеката која претходно беше маркирана по Књефелцовата маркација како и беа поставени инфо-таблите во селата Разловци и Нов Истевник, истакна Чучуковски.

По оваа активност, како што додава, со поддршка на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот ќе се уредува туристичкиот локалитет Истевнички Кукуље.

 -За реализација на овој проект за кој имаме финансиска поддршка од Агенцијата, предвидено е изготвување потребна инфраструктура, за една ваква атракција и тоа во форма на пропратни објекти (фото-летниковци, маси, клупи, канти за отпад и др.). Исто така потребно ќе се постават инфо табли со основните податоци од локалитетот. Во иднина ќе се изработи и печатена брошура за туристичкиот локалитет со цел негова промоција, како и  ставање во програмите на туристичките субјекти како нов готов туристички производ, додава Чучуковски.

Претходно, членовите на ПСК ,,Голак” ја обележаа и мапираа првата планинарска трансверзала во Брегалничкиот регион, активности за која беше извршена контрола од страна на Симон Симоновски, претседателна комисијата за планинарски патеки при Федерација за планинарство на Р.С.Македонија, како и претставници од Агенцијата за промоција и подршка на туризмот, кои како што информираа од ПСК ,,Голак” констатираа дека патеката е комплетна со патокази и инфо-табли и истата беше оценета со највисоки оцени. 

Дневен хороскоп за 23.октомври 2019 година

Дневен хороскоп за среда,23. октомври 2019 година. 

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Во текот на денешниот ден вашите лични односи ќе се доведуваат во ред и малку по малку ќе се подобруваат.

Кариера

Алтернативците одлично ќе ги води интуицијата , а креативците едноставно ќе уживаат во својата работа.

Здравје

Здружете се со младите.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Оние во подолга врска успешно ќе го обноват својот сексуален живот. Оние кои сеуште се сами , нека излегуваат зашто ќе им биде убаво.

Кариера

Со која работа и да се занимавате , денеска би можеле успешно да го споите убавото со корисното.

Здравје

Игнорирајте го немирот.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

За вас ни денеска нема пречки. Отворени ви се многу љубовни врати , а ваше е да изберете.

Кариера

Количината на мислите во вашата глава ќе биде значителна , но ниту една нема да биде поврзана со работата.

Здравје

Поминете си убаво.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Вашата најдрага личност ќе може да се потпре на вас , а со тоа ќе ви се подигне самодовербата.

Кариера

Во моментов ништо не ве загрижува. Ако треба да се работи , во ред , ако треба да се оди во борба за работа , и тоа не ви пречи.

Здравје

Почнете да вежбате.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Како што ќе минува денот, ќе имате се поголема потреба дасе повлечете од другите и да се завлечете во четирите ѕида на домот.

Кариера

Некои меѓу вас ќе посакаат одмор . Можно е да посакаат и да добијате неколку слободни денови.

Здравје

Преиспитајте се себеси.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Доколку се контролирате и ја пшочитувате другата страна, може да очекувате подобрување на личните односи.

Кариера

Веројатна е многу пријатна соработка со деловни партнери од странство или со луѓе од иста професија.

Здравје

Ќе ви олесни.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Некои ќе поверуваат дека се на прагот на конечно решение, но ќе се покаже дека треба уште да поработат на својот однос.

Кариера

Ќе ве интересира се што може да придонесе кон вашата сигурност. Некои ќе ги анализираат финансиите , а другите ќе ги проверат бравите во станот.

Здравје

Немате причина за страв.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Ќе продолжите да излегувате и да ја развивате својата врска на паметен начин . Некои тукушто ја започнале , па нека одат полека.

Кариера

Можеби ќе имате малку повеќе среќа од другите , бидејќи на работното место сега ви помагаат.Но , и тоа ќе помине.

Здравје

Одморете се за утре.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Вашето љубовно расположение ќе биде во пад, додека партнерот ќе има потреба за повеќе нежност. Бидете тактични.

Кариера

Во деловната кореспонденција ќе бидете многу оригинални . Со своето изразување ќе поттикнувате , но и ќе ги збунивате другите.

Здравје

Денеска сте возач различен од сите други.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Помалку ќе приговарате , па вашиот партнер ќе станува се посреќен и позадоволен , а секако и вие со него.

Кариера

Би можеле да ги проширите вашите деловни хоризонти со нови знаења , помодерен пристап или со истражување без компромис.

Здравје

Вежбајте јога.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Немојте да се споредувате со другите , зашто нема добро да се чувствувате. Бидете мирни и трпеливи и уживајте во она што го имате.

Кариера

Имате одлични идеи како да ја унапредите дејноста во која работите. Ќе размислувате за тоа.

Здравје

Верувајте во подобро утре.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Сентименталноста или потребата од нежност ќе предизвика голем копнеж кај вас доколку сте сами , или пак желба да му угодувате на партнерот.

Кариера

Уметниците ќе имаат многу впечатливи настапи и денеска , а другите навистина ќе уживаат во публиката.

Здравје

Аплаузот е загарантиран.

притисни ентер