Само за колекционери – се произведе последниот класичен Смарт (ФОТО)

Смарт ќе стане целосно електрично возило , се разбира доколку производителот Дајмлер не се реши да го укине по поразителната продажба во 2018.

Во најлошата година за Смарт , минатата, овој симпатичен автомобил се продаде во само 1 200 примероци. Затоа Дајмлер целосно го повлече од САД и Канада , додека во другиот дел од светот планира да продава исклучиво верзија на електричен погон.

Но , и тоа е под услов доколку кинеските инвеститори го испочитуваат договорот. Сепак , само за колекционерите се произведени автомобили Смарт на бензин.

Оваа последна серија е наречена Final Collector's Edition и се произведени само 21 примерок, по еден за секоја година од постоењето на овој модел.

Овој Смарт ќе се појави во продажба во август , а цената за сега не е позната.

Дневен хороскоп за 22. август 2019 година

Дневен хороскоп за четврток , 22. август 2019 година. 

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Веројатно ќе покажете извесна несигурност , што малку ќе ја обесхрабри другата страна. Потрудете се да верувате во она што го живеете.

Кариера

Ќе ви изгледа како вашите деловни обврски да се тешки и заплеткани. Ќе ви недостига енергија и концентрација.

Здравје и совет

Ќе ги почувствувате последиците на хедонизмот.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Вашиот позитивен став полн со хумор ќе ви доенсе убави поени во љубовта. оние кои и натаму се сами , ќе освојуваат со леснотија.

Кариера

Оние кои лажеле ќе бидат разоткриени на неочекуван начин. Така ќе се осрамотат. Немојте да ги исмевате.

Здравје и совет

Одете каде што ви е добро.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Вашите додворувања денеска би можеле да бидат речиси извештачени . Потрудете се да бидете поедноставни и поискрени,

Кариера

Младите лица со кои соработувате денеска ќе ја покажат својата мрзеливост и неспособност. Ќе мора подобро да ги обучите.

Здравје и совет

Вежбајте гимнастика.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Своите грижи ќе им ги препуштите на другите и ќе се свртите кон секојдневието. Така ќе си ја олесните душата и ќе станете реални.

Кариера

Оние чија работа не е конкретна , ќе имаат одлични достигнувања. Другите и натаму ќе го слушаат својот внатрепен глас и ќе им биде одлично.

Здравје и совет

Бидете упорни.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Веројатно ќе бидете во искушение денот да го минете играјќи видео игри.Пресечете и со паметно молчење, издржете.

Кариера

Пред вас е тежок ден во кој ќе мора добро да утврдите што сакаат шефовите , која е целта, кои се пријатели ,а кои непријатели.

Здравје и совет

Прошетајте се на воздух.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

На оригинален начин ќе се справите со проблемите во својот љубовен живот и ќе отворите врата за негово подобрување.

Кариера

Само продолжете да го развивате она што е се појасно. Денеска добивате потврда од новите соработници , кои ве поддржуваат.

Здравје и совет

Разбудете се.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Во сексуалните прашања ќе имате мало двоумење околу стилот . Секој ќе сака да ужива на свој начин.

Кариера

Во работата што ја работите ќе се вмешаат други луѓе , со кои ќе треба да научите како да комуницирате. Ќе има мали проблеми.

Здравје и совет

Погледнете добар филм и опуштете се.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Мали нервози малку ќе ви ја пореметат самодовербата , но само ако вие тоа го дозволите. Контролирајте се и се ќе биде добро.

Кариера

Постојат луѓе кои ве нервираат , зашто не знаат да работат онака прецизно како вас, па сепак ќе мора со нов да соработувате.

Здравје и совет

Бидете трпеливи.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Од вас ќе се бара да бидете внимателни и со интерес да слушате што ви зборува другата страна. Послушајте ја.

Кариера

Прекрасни идеи ќе доаѓаат од вашата потсвест. Потребно е што повеќе да се сконцентрирате на себеси.

Здравје и совет

Наполнете си ги батериите.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

И покрај понекое ситно недоразбирање во комуникациите , вие сепак успешно ги градите љубовните мостови.

Кариера

Пред вас се многубројни нови работни задачи. Ќе мора да работите повеќе и посветено. Најдобро е веднаш да почнете.

Здравје и совет

Сконцентрирајте се на целта.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Работите доаѓаат во памнотежа и се движат со вообичаен тек. Успеавте да се договорите и сега одите понатаму.

Кариера

Она што потајно сте го истражувале , денеска се отвора и добивате договори ир ешение на таа тема.Ова ќе го употребите за да го комплетирате успехот.

Здравје и совет

Преминете од зборови на дела.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Препознавате нови љубовни шанси , а во тоам ви помагаат вашите пријатели. Денеска немојте да бидете сами , туку излезете.

Кариера

Немојте да се чудите доколку ви предложат некои мали промени. Тие се многу извесни и ќе ви донесат сигурност и стабилност.

Здравје и совет

Можете малку да земете пауза.

Најзгодната ограбувачка на светот има хрватско потекло (ВИДЕО)

Австралијката со хрватско потекло Моник Агостино (23) е обвинета за низа злосторства , а денеска во судницата и рече на судијката дека размислува за самоубиство.

Моник пред судот во Сиднеј е обвинета за поседување метамфетамин , за кражби во продавници и за големиот грабеж минатата година во близина на градот.

Судијката Жаклин Милеџ дополни и дека за време на притворот организирала со момчето да и донесе недозволена супстанца. Агостино , која се занимавала и со манекенство , во судот беше самата свој адвокат и изјави дека не се чувстцвува виновна.

Побара од судијката да ја пушти со кауција , па откако одби и рече дека таа ќе биде одговорна ако се убие во затворот.

,,Јас бев склона кон самоубиство во минатото“, додаде манекенката. „Сега рековте дека јас ќе бидам виновна, дека ќе бидам виновен за вашето дело“, одговори судијата.

 Судијката додаде дека Моник добила фер судење и дека може да поднесе барање за кауција до Врховниот суд и дека може да се согласи на програма за откажување од дрога. „Не ми треба рехабилитација“, одговори Агостино.

Манекенката на крајот на судењето повторно побара да ја пуштат од затвор , за да може да отвори своја агенција за убавина.

Судењето продолжува на 25. октомври.

Карлеуша стигна на одмор во Хрватска и веднаш го запали Инстаграм (ФОТО)

Српската пејачка Јелена Карлеуша е на одмор во Хрватска од каде денеска на Инстаграм објави жешки фотографии.

Јелена Карлеуша ужива на одмор во Хрватска. Српската sвезда пристигна во Опатија каде поминува време со ќерките Атина и Ника, а се чини дека девојките пристигнале на хрватското крајбрежје во друштво на Саша Поповиќ, директорот на Гранд продукција.

Јелена објави фотографии од Опатија, од луксузен брод, а меѓу нејзините постови е и секси фотографија, на која ги истакнува ги нејзините атрибути.

Пејачката позираше и со своите ќерки и откри на Инстаграм дека одлично се забавуваат во Опатија.

притисни ентер