Најпознатата манекенка и по ,,пензионирањето” не мирува (ФОТО)

Една од најпознатите супермодели , Тајра Бенкс , иако се повлече од сцената , повторно е на насловните страници.

Тајра Бенкс за прв пат се појави во бикини во списанието Sports Illustrated Swimsuit  во 1997 година , а сега , по цели 22 години повторно во истото бикини е на насловната страница.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Thankful for your fierce love and support all these years. #BanX

A post shared by Tyra Banks (@tyrabanks) on

И секако реакциите се воодушевувачки, откако со фотогхрафиите се пофали на Инстаграм. И покрај тоа што пред 13 години ги напушти модните писти , сите се согласуваат дека Тајра и натаму е преубава.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

What’s YOUR super power? #BanX

A post shared by Tyra Banks (@tyrabanks) on

47 годишната манекенка вели дека овој пат и било страв да се соблече во бикини , зашто сепак имала некој килограм повеќе , но сепак реакциите се позитивни.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Remember the 10 year challenge every one was doing on social? The one where you posted a photo of yourself now next to a photo of yourself 10 years ago? Well, I guess this is my @si_swimsuit 22 year challenge. Scroll the pic to see. But to me, it’s not just about what I’m looking like. It’s about what I’m FEELING like. Back then, I knew I had a plan to do more than model. I knew I wanted to make a difference. I knew I had a calling to do more than for just myself. I just didn’t know HOW I was gonna do it. Today, 22 years later, I rise out of bed everyday to show that yes, a woman who was a model (and is now a model again!) can indeed be powerful beyond pictures. Can indeed be a strong leader in changing the world’s perceptions of narrowly defined beauty. Can indeed be an example for others to follow so I can sit back one day when I’m old and gray to enjoy the things that YOU are doing to push my mission further than I ever dreamed possible. Yeah, my 22 year challenge has a whole ‘nother meaning beyond what you just SEE. #BanX

A post shared by Tyra Banks (@tyrabanks) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I was hoping the sun would be shining bright and shining far with me coming back into the modeling game. But no. On that first shot on that Bahamian beach, the sun was acting all shy and hiding behind a massive cloud. But we started to shoot anyway and the pictures were pretty cool, but kinda more Quiet Fierce. But then… some wind kicked up and those clouds started to move and the sun showed her pretty smile! This photo is that moment. And boy oh boy, you shoulda heard @si_swimsuit editor @mj_day screams of joy! She was so happy, I bet they heard her squeals in Cuba! I wanted to join in and applaud the sunshine and throw my hands in the air too but ummmm.... ☀️👏🏽🚫 #BanX

A post shared by Tyra Banks (@tyrabanks) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I gotta be real with you and admit that this is one of my favorite photos that I took for @si_swimsuit. I think it’s because it harkens back to a time in fashion right before my prime. The 1980s. That era of modeling was all about swimsuits that cut very high up on the leg - so high it almost reached their armpits - ha! And I can remember looking at Sports Illustrated swimsuit shoots when I was still a youngin’ and thinking, wow, that’s sooooo cool! I never thought that I would be bold enough to wear something like this and it’s crazy because this was the first shot that we did on the very first day at the crack of dawn in the morning. But I was ready. Ready do something different. Ready to do something DARING. Ready to pay homage to the supermodels of the 80s who worked their asses off to lay the foundation for me and future generations to soar! #BanX

A post shared by Tyra Banks (@tyrabanks) on

Американец во чудо – некој му влегол дома и му ја исчистил куќата (ВИДЕО)

Додека бил на работа , некој влегол во куќата на Американецот Нејт Роум и му ја исчистил.

Кога влегол во куќата во местото Марлборо во државата Масачусец , веднаш помирисал средства з ачистење , а во тоалетот забележал дека некој направил рози од тоалетна хартија. Тоа го навело да помисли дека некоја професионална служба за чистење по грешка влегла во неговата куќа, зашто ја оставил отворена задната врата  и чекал да му се јават за сметката , но не се јавил никој.

"Кога влегов , видов дека нешто не е во ред, па почнав да разгледувам низ куќата, и сфатив дека мојата бања е чиста".

Полицијата потврди  дека човекот ги повикал на 16-ти мај за да пријави дека некој му влегол дома. Тој им кажал дека се вратил дома ноќта од работа и забележал дека некој бил во неговата куќа. Но, ништо не исчезнало.

Собите во куќата биле исчистени и кеса со ѓубре била оставена на задниот влез.Полицијата зборувала со соседите  и никој не видел нешто сомнително, така што нема осомничени.

Единствено кујната не била добро исчистена , најверојатно зашто таму лежело домашното милениче на Роум , големиот питон.

Британците ја заборавија Меј и прашуваат за ,,момчето од подиумот” (ВИДЕО)

Славата на премиерката Тереза Меј , која денеска ја најави својата оставка и ја зема момчето кое ги местеше микрофоните.

На социјалните мрежи илјадници Британци прашуваат кое е момчето од подиумот. Пред излегувањетио на Тереза Меј на говорницата пред Даунинг Стрит 10 , се појави момче кое ги местеше микрофоните.

Набргу по изјавата на Меј , на социјалните мрежи почна бура од коментаро за момчето.

Сите сакаат да знаат кој е згодниот помошник на Меј. Некои од Твитер заедницата дури отидоа со шегите до таму и го прогласија за нов британски премиер.

По илјадниците комплименти се дозна дека техничарот се вика Тобијас Гуг од местото Лонгфилд , кој за жал на женската публика , неодамна се оженил. 

Семејство реши да се збогува од цивилизацијата – живеат во дивина и не плаќаат сметки (ВИДЕО)

Четиричлено семејство од Британија решилод а се прости од цивилизацијата и да живеат без сметки и трошоци за живот.

42- годишниот Берни Морис и неговата сопруга , 43 годишната Катус Јанг живеат со своите два сина , седумгодишниот Мадог и тригодишниот Малинки далеку од цивилизацијата во Кумбрија , област на северозападниот дел од Британија.

Семејството купило земја со површина од 14 хектари во 2014 , на која се поставени два дрвени вагона, дрвена колиба и тоалет. Отпадоците ги претвораат во ѓубриво , а ја греат водата со соларни панели.

Повремено им ги издаваат вагоните на туристи , кои сакаат да пробаат како се живее далеку од цивилизацијата , без струја и со огераничени количества вода. Храната сами си ја произведуваат .

Единствени редовни примања се оние на Катус од 89,70 фунти што ги добива како член на локалниот совет. Нивниот седумгодишен син на училиште јавајќи пони.

притисни ентер