Нов моден хит – наместо облека , се носат лепливи ливчиња (ФОТО)

Познатите светски старлети почнаа нов моден тренд , кој јавно и во најголем број го промовираа на фестивалчот Коачела.

На годинашниот фестивал , на кој традиционалнио се фотографираат светските убавици , не се носеше облека. Наместо тоа , девојките имаа налепени светкави ливчиња во различни бои , облици и комбинации.

Трендот за лепење на теклото со вакви траки го воведе дизајнерот од Мајами , Џоел Алварез , кој веќе десет години се пробива на модната сцена со оваа ,,облека” .

,,Во 2008 бев фотограф почетник , а една манекенкла ми предложи за последниот стајлинг да користам светлечка лента. Потоа оваа идеја ја унапредував, така што вежбав со манекенки што и претходно ги фотографирав. “  

Набргу почнал своите креации да им ги продава на танчерките во ниоќните клубови во Мајами , а потоа и во Франција, Норвешка и во Канада.

Се прослави кога Мис на Порторико се пофали со костим за капење направен од светлеките ленти на Алварез.

Меѓу неговите најпопуларни креации се костимите за капење од ливчиња , кои паѓаат веднаш кога се влегува во вода.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I'm sure you guys have seen this video all over the web. I took this video Feb of 2017 and posted it up with no idea it would go viral. After 10million views on my Facebook and countless shares on Instagram this project introduced the gold tape edition of the blacktapeproject with former Miss Puerto Rico. This was shot in the beaches of Haiti for the JBFoundation charity event which inspired me to start my own charity for the children of mango hall in Jamaica. This 17sec video basically jump started my career and opened so many doors for me. Countless features, articles and interviews from news outlets around the world. . . Now over a year later I have perfected the gold tape and will be showing 10 one of kind peices at this year's @miamiswimweek at the @artheartsfashion at the @faenaforum July 15th at 10pm. This is a very unique show as I will be a headlining designer show designs that will be completed just minute prior to the show. No pre planning or already made peices. This is art and couture at its highest level. . . DM ME if you would like to attend or walk my shows , set up an appointment for a fitting and shoot or just come and show some love. Very excited to be a part of this year's swim week as a designer. This will be my biggest and most impressive show to date. . . Big thank you to @artheartsfashion @erikrosete for inviting me and giving me another great opportunity. . . #miamiswimweek @miamibeach #miami #sountbeach #miamifashion #swimlife #treats #treatsmagazine #vogue #teenvogue #couture #nyfw #miamiswimweek2018 #faenaforum #livmiami #storymiami #rockwellmiami #blacktapeproject #blacktape #tapeart #missuniverse #misspuertorico #jbfoundation #mangohallcharity

A post shared by Joel Alvarez (@blacktapeproject) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dragon tape is available with world wide shipping. Check out our fabel collection. Link in the bio

A post shared by Joel Alvarez (@blacktapeproject) on

Георгина на Роналдо се расфрла со богатството

Вереницата на Кристијано Роналдо , Георгина Родригез знае да ужива во богатството.

Георгина на Инстаграм се пофали со фотографија пред хеликоптерот , со кој се вратила од аеродромот по одморото во Грција , каде беше семејството на фудбалската ѕвезда. Георгина позира во црн комплет , во кој се истакна нејзината совршена линија. Но , веднаш во очи падна едендетал поставен на пистата до нејзините нозе, со кој се гледа во каков луксуз живее вереницата на Роналдо.

Станува збор за торбата од најновата колекција на дизајнерот Виргил Аблох , кој работи за модната куќа Луј Витон.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🚁 @fashionnova jumpsuit 💣

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Проѕирната торба со шарен одсјај е дел од машката колекција , но очигледно Георгина сакала да се почести со убав додаток. Но , не е само убав , туку и скап , така што една таква торба чини 6 000 евра.

Инаку , и самиот Роналдо е љубител на скапоцени торби , па неодамна во приватниот авион се фотографираше со луксузна Биркин торба покрај нозете.

Барби преобразба на опасен воен џип (ВИДЕО)

Иако е стар повеќе од половина век , воениот Ланд Ровер доживеа вистинска преобразба и се нуди на продажба за висока цена.

Во розе изведба , воениот џип изгледа како подготвен за забава , иако ги има сите дополнителни воени делови , потребни за британската армија. Станува збор за втората серија на Дифендер , а токму овој џип зад себе има и воена историја.

Кон крајот на 60 – тите години го користеле британските специјалци од САС , а сега е модифициран во Кембриџ. При тоа џипот го изгуби покривот, предното стакло и вратите , а доби поголем резервоар за гориво , како и вооружување.

Но , вистинското прашање е зошто токму розева боја. Според сопственикот , затоа што џипот е наменет за возење низ пистина , а во пустинските предели на Оман розевата боја е помалку видлива.

Од овој модел се направени само 72 примерока , а до денеска пшреживеале околу 20. Џипот е понуден на продажба по цена од 64 995 фунти.

Ријана се појави во ,,незгоден” фустан на модна ревија (ФОТО)

Пејачката Ријана на претставувањето на најновата колекција на модниот бренд Фенти се појави со задоцнување од цели три часа.

Сепак Ријана уште при доаѓањето не можеше да не остане незабележана. Претесниот фустан и направи проблем при излегувањето од автомобилот , па мораше да ги крие ,,незгодните” делови.

Кога се исправи и тргна сите забележаа дека под фустанот не носи ништо , а деколтето покажуваше премногу,. Пејачката за модната ревија избра тесен розев фустан , кој малку нешта покриваше.

Пејачката ги почести сите присутни не само со нозете и бутовите , туку и со интимните делови. Ријана во последно време често може да се види во премногу слободни комбинации.

Пред неколку дена се појави во проѕирен комбинезон со принт на леопард, а во изјава за магазинот ,,Интервју” откри дека решила да не ја става кариерата пред приватниот живот.

притисни ентер