Колекционерите имаат уште една шанса за да ги купат легендарните Алфа Ромео

Со помош на фабричката програма за обнова на колекционерските модели , два модела на Алфа Роемо и натаму се во понуда , иако само мал број.

Алфа Ромео 8Ц е ееден од оние автомобили кои секој колекционер настојува да го има. најмногу ги привлекува 4.7 V8 мотор со 450 Кс и 470 Нми го носи потписот на Ферари. Моторот е поставени во двата модела, и во Спакдер и во Купе. За жал , оригиналната серија Alfa 8C Competizione имаше само 500 примероци , а последниот е произведен во 2010.

Но , благодарејќи на програмата  Reloaded by Creators  во рамкирте на  FCA Heritage  ,сега може да се набават целосно обновени модели. Станува збор за примероци , кои излегуваат директно од производната лента.

Сопственикот сега може да добие дел од историјата , зашто Купр престана да се произведува во 2007 , а Спајдер во 2010.

Така , колекционерите , кои може уште денеска да ги видат овие модели на саемот за Автомобили во Есен , Германија. Во спротивно ќе пшочекаат до најавениот нов модел на Алфа , најрано во 2022.

Овие модели се продаваат по цена од 199 000 евра за Спајдер и 160 000 евра за Купе.

Примероците купени на старо од други колекционери за истите модели достигнуваат најмалку од 250 000 евра.

Британец е осуден зашто си направил револвер со 3Д принтер

Британецот Тендаи Масвер е првиот осуден за нелегална изработка на пиштол со 3Д печетар.

Пиштолот што го направил 26 годишниот Масвер може да функционира и според полицијата е смртоносно оружје. Делови од оружјето се откриени во рација при потрага за дрога во стан во централен Лондон во октомври 2017.

Масвер признал дека го направил пиштолот и го испринтал како дел од научен проект на факултет. Тој на интернет добил информации како да направи пиштол што ќе може да испукува вистински куршуми.

Судот во Лондон дополнително ќе ја изрече пресудата , а казната ќе биде таква што ќе ги спречи криминалците на лесен начин да изработуваат смртоносно оружје.

Кучето Бени има многу тешка работа (ВИДЕО)

Тригодишното куче Бени работи во погребална фирма во амњериканската држава Оклахома.

Фирмата го тренирала златниот ритривер за тешка и посебна задача- Бени ги теши члњеновите на семејството на покојникот. Кучето им носи марамче на оние кои плачат и им дава утеха со своето галење.

,,Неговото присуство го олеснува стресот и тагата. Ги сака луѓето , нежен е со нив , им приоѓа и дозволува да го галат.” вели управителката на компанијата , Дина Кели за американските медиуми.

Бени има сертификат за терапевтско куче и освен носење марамчиња, знае и да клекне , да ја наведне главата , па дури и да се помоли.

Рокер се пофали со телото на 24-годишната сопруга (ФОТО)

Познатиот рокер Томи Ли се пофали со телото на својката 24- годишна сопруга Британи Фурлан , со која беа неколку години во врска , а се венчаа на Свети Валентајн годинава.

,,Ќе ме убие зашто го објавувам ова , но погледнете го ова 100% природно тело. “ , напиша поранешниот тапанар на Мотли Кру и поранешен сопруг на Памела Андерсон и Хедер Локлир.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

She gonna kill me for posting this but look at this 100% natural body 👅

A post shared by T🎱ɱɱ¥ ᒪEE (@tommylee) on

Фотографијата е направена на одморот во Мексико.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dayum!!! My wife is 💣

A post shared by T🎱ɱɱ¥ ᒪEE (@tommylee) on

Фурлан на почетокот на годинава расскажа како го запознала 24 години постариот рокер.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@tommylee i am so mad at u for this!!!!!! 😡😡😡😡😂

A post shared by Brittany Furlan Lee (@brittanyfurlan) on

,, Се запознавме онлајн , но се знаевме со години . Тој ги гледаше моите Вајн снимки , беше еден од моите следбеници , а мене ми се допаѓаше неговата музика. “ , раскажа Британи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Support the ones you 🖤

A post shared by Brittany Furlan Lee (@brittanyfurlan) on

Таа во 2015 од магазинот Тајм беше прогласена за една од највлијателните личности на интернет. Вели дека нејзината тајна е во тоа што е искрена.

притисни ентер