Фото: Ерос Рамацоти заљубен во својата убава сопруга Мариса

Светската музичка ѕвезда, 56 годишниот Италијанец Ерос Рамацоти по подолг период е „фатен“ на семејна прошетка со својата убава сопруга манекенката Мариса Пелегрини.

Популарниот пејач за време на прошетката цеело време разменувал нежности со својата 26 години помлада сопруга.

Кога фотките од заљубената двојка се појавиле во јавноста многумина коментирале дека мариса изгледа преубаво дури и во опуштена кежуал комбинација без шминка на себе.

Луѓето прават чудни работи за да бидат славни на интернет (видео)

Девојка го излижа капакот од вц школката само за да биде славна на социјалните мрежи.

Девојка од Америка поставила видео на социјалните мрежи од кое на повеќето корисници им дошло да повратат. Девојката додека била во авион и летала кон Барселона влегла во тоалетот на авионот и се снимила како го лиже капакот од вц школката.

Погледнете:

Куче го изеде микрофонот (видео)

Новинарот постави прашање на кучето и тоа го изеде микрофонот.

Новинар правел репортажа за едно куче, и во моментот кога го проближи микрофонот пред кучето тоа го загриза микрофонот.

Погледнете го видеото:

Филиповиќ: Започна сезоната со крлежи

Високите температури за овој период од годината ги разбудија и инсектите.

На клиниката за кожни болести се почесто доаѓаат граѓани кои се со убоди од оси, пчели и крлежи.

Докторите апелираат алергичните граѓани на инсекти секогаш со себе да ја носат потребната терапија.

На оваа тема во вестите на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ разговараше со др. Дејан Филиповиќ од клиниката за кожни болести.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

притисни ентер