Заработува милион долари за неколку часа играње видео игри

Колку вредат неколку часа играње видео игри и неколку твитови за тоа?

Доколку се викате Тајлер Блевинс,на милиони познат како Нинџа , тогаш цената е милион долари. Тој е најследениот играч на видео игри на светот.  Тој беше еден од неколкуте одбрани професионалци од Електроник Артс за промоција на нивната најнова видео игра Апекс Леџендс.

27- годишниот играч , понат по честата промена на бојата на косата за новата игра твитна на 5 февруари , а потоа ја изигра пред над 13 милиони следбеници на стриминг платформата Твич. За тоа му било платено милион долари.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2v1 CLUTCH for the win with @Jordan_Fisher

A post shared by Tyler Blevins (@ninja) on

Претставниците на Електроник Артс одбиваат да ја коментираат сумата , освен дека ангажирале и полско – канадски стример , познат под името Шрауд , кој има речиси 6 милиони следбеници на Твич , како и уште неколку популарни гејмери од целиот свет.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"Ninja is...going IN right now" #ApexPartner

A post shared by Tyler Blevins (@ninja) on

Цената на акциите на ЕА и пазарната вредност се во пораст за 16% или за 4 милијарди долари за само три дена по лансирањето на Апекс леџендс .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Great time with @neymarjr last night! @redbull fam!

A post shared by Tyler Blevins (@ninja) on

Само по еден месец играта има над 50 милиони корисници во целиот свет , како резултат на популарноста на Нинџа и другите гејмери.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Best. Laugh. Ever. @basicallyidowrk

A post shared by Tyler Blevins (@ninja) on

Перете ги слободно новите банкноти од 100 и 200 евра

Нови банкноти од 100 и 200 евра кои ќе бидат во оптек од 28 мај.

 Европската централна банка со нив завршува серијата наречена Европа. Овие банкноти имаат подобрени безбедносни карактеристики и се издржливи  на секакви непогодни ситуации.

ПК Љуботен: Голема количина снег долж патеката за искачување на Титов врв

Поради големата количина снег која не е забележана во изминативе 38 години замолуваме сите кои ќе дојдат на искачувањето да ја почитуваат програмата и обврските како учесници важни за нивната безбедност. 

 Планинарскиот клуб Љуботен на одржаната прес-конференција во пресрет на 38-то традиционално искачувањето на Титов врв овој викенд со напомена до учесниците да бидат внимателни на при движењето поради многу снег на Шар Планина. Во недела искачувањето е предвидено е да започне во 6:30 часот од Попова Шапка по „Вакуфска патека", но, поради временските прилики можни се измени, велат од клубот.

-Поради големата количина снег која не е забележана во изминативе 38 години замолуваме сите кои ќе дојдат на искачувањето да ја почитуваат програмата и обврските како учесници важни за нивната безбедност. Во зависност од метеролошките услови, пред се, поради нивната безбедност клубот има право да ја промени патеката на движење за која сите благовремено ќе бидат известени. До недела наши членови ќе бидат и на терен и ќе ја следат состојбата-истакна Јован Божиновски, претседател на клубот.

Годинава настанот е дел од кампањата „ЕУ за тебе" помогната од канцеларијата на ЕУ во Скопје. -Во сабота од 12 часот ќе има акција за чистење во близина на хотелот Попова Шапка во рамки на кампањата # TrashTagChallenge, потоа следува дебата на тема „Планинарењето, поттик за здрави навики кај младите„ како и изложба насловена „Попова Шапка низ времето" со проспекти за скицентарот од 1938 до 2018 година, рече Славко Костовски, член на клубот.

Годинешното искачување се посветува на професорот Љупчо Меловски, познавач на Шар Планина заштитник на природата и поддржувач на клубот, кој почина годинава на 60-годишна возраст. Во сите досегашни 37 искачувања на Титов врв на 2747 метри надморска височина се искачиле 24.607 луѓе, бележат во клубот. Патеката се оценува како средно тешка, со вкупна должина од 14 километри и висинска разлика од 1.047 метри и за еден правец е потребно колу 4 часа.

Нова драма во семејството Касиљас!!

По срцевиот удар на легендарниот шпански голман  Икер Касиљас сега сериозен здравствен проблем дијагоностициран икај неговата убава сопруга Сара Карабонеро.

Убавата ТВ водителка  и сопруга на славниот голман открила дека и дијагностициран тумор на јајниците!!

35 годишната Сара која се уште не се опоравила од срцевиот удар на сопругот Икер , сега мора да се соочи со тешката болест, ракот на јајниците.

-Се уште не сме опоравени од првиот шок, а живото повторно не изненади. Сега се работи за мене , станува збор за оној збор кој тешко ми е да го напишам.Пред неколку дена при преглед лекарите ми открија малиген тумор на јајниците. Се е во ред го пронајдовме на време, но следуваат неколку месеци борба во текот на лекувањето. Самоуверена сум и смирена, верувам дека се ќе биде во ред. Патот е тежок но ќе имаме убав крај.Имам поддршка од семејството пријателите и врвниот тим на лекари, напиша Сара.

Икер и Сара се во брак од 2016 година.

притисни ентер