Го препознавате ли Хари Потер? (ФОТО)

Некогаш беше најголемата детска ѕвезда на светот , а сега не може да се препознае. 

Актерот Даниел Ретклиф , кого со години сите го викаат Хари Потер , денеска не може дас е препознае.

Тој го снима новиот трилер ,,Бегство од Преторија” , според вистинска приказна , каде го глуми Тим Џенкин , јужноафрикански активист , кој бил политички затвореник поради противење кон апартхејдот.

Џенкин успеал со уште двајца да побегне од затворот. Актерот , кој годинава ќе наполни 30 години е непрепознатлив под периката , брадата и големите очила.

Луѓето прават чудни работи за да бидат славни на интернет (видео)

Девојка го излижа капакот од вц школката само за да биде славна на социјалните мрежи.

Девојка од Америка поставила видео на социјалните мрежи од кое на повеќето корисници им дошло да повратат. Девојката додека била во авион и летала кон Барселона влегла во тоалетот на авионот и се снимила како го лиже капакот од вц школката.

Погледнете:

Куче го изеде микрофонот (видео)

Новинарот постави прашање на кучето и тоа го изеде микрофонот.

Новинар правел репортажа за едно куче, и во моментот кога го проближи микрофонот пред кучето тоа го загриза микрофонот.

Погледнете го видеото:

Филиповиќ: Започна сезоната со крлежи

Високите температури за овој период од годината ги разбудија и инсектите.

На клиниката за кожни болести се почесто доаѓаат граѓани кои се со убоди од оси, пчели и крлежи.

Докторите апелираат алергичните граѓани на инсекти секогаш со себе да ја носат потребната терапија.

На оваа тема во вестите на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ разговараше со др. Дејан Филиповиќ од клиниката за кожни болести.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

притисни ентер