Убиен е американскиот свештеник – педофил во неговито дом во Невада

Убиениот свештеник – педофил од Њу Џерси , Џон Капарели, чие тело во саботата е најдено во неговиот дом во американската држава Невада , изнајмувал машки проститутки.

Полицијата денеска одби да ја коментира смртта на Капарели. Тој беше обвинет дека сексуално злоставувал најмалку две момчиња во периодот од 1970 до 1980 , додека работел во Њу Џерси.

Минатиот месец се појави на листата на свештеници- педофили. Соседите на капарели велат за американските медиуми дека убиството на Капарели било планирано и дека е убиен за одмазда.

Друг сосед вели дека свештеникот можеби е убие уште минатата среда , на 6 март , бидејќи не дошол на вечерата на која го поканил.

Телото било најдено откако свештеникот не одговарал на повиците на неговиот пријател , по што полицијата ја скршила вратата и во куќата го нашле телото на педофилот.

Повеќето жртви на свештеникот велат дека ги терал да се соблекуваат по гаќички за капење и да се борат , додека тој ги фотографирал.

Капарели работел како  професор по математика на универзитетот Сетон Хол , а студентите го оцениле како најлош професор. Тие велат дека тој фаворизирал неколкумина машки студенти , а на другите им рекол да си платат наставници.

Дури и јавно кажувал дека најдобите студенти по математика треба да знаат да се борат во гаќички.

Луѓето прават чудни работи за да бидат славни на интернет (видео)

Девојка го излижа капакот од вц школката само за да биде славна на социјалните мрежи.

Девојка од Америка поставила видео на социјалните мрежи од кое на повеќето корисници им дошло да повратат. Девојката додека била во авион и летала кон Барселона влегла во тоалетот на авионот и се снимила како го лиже капакот од вц школката.

Погледнете:

Куче го изеде микрофонот (видео)

Новинарот постави прашање на кучето и тоа го изеде микрофонот.

Новинар правел репортажа за едно куче, и во моментот кога го проближи микрофонот пред кучето тоа го загриза микрофонот.

Погледнете го видеото:

Филиповиќ: Започна сезоната со крлежи

Високите температури за овој период од годината ги разбудија и инсектите.

На клиниката за кожни болести се почесто доаѓаат граѓани кои се со убоди од оси, пчели и крлежи.

Докторите апелираат алергичните граѓани на инсекти секогаш со себе да ја носат потребната терапија.

На оваа тема во вестите на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ разговараше со др. Дејан Филиповиќ од клиниката за кожни болести.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

притисни ентер