Сугарески: Државата во иднина ќе менаџира со плажите

Општините ќе ги изгубат надлежностите над плажите, но не и над градежното земјиште, информираше денеска министерот за транспорт и врски, Сугарески. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер