Германски ,,Герешајмер“ со инвестиција која ќе отвори 400 работни места

Премиерот Заев на прес конференција најави голема германска инвестиција на компанијата ,,Герешајмер„ за амбалажа за медицинска и фармацевтска индустрија која значи отворање на 400 нови работни места. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер