Антикорупционерите ги истражуваат армиските именувања на претседателот Иванов

Антикорупциската комисија отвори постапка за прекршување на изборниот законик за унапредувања во армијата од страна на претседателот Ѓорге Иванов. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер