Две и полгодишно дете почина на Клиниката за детски болести

Уште една трагедија ја потресе Македонија.. На Клиниката за детски болести починало две и пол годишно женско дете, кое по една недела лекување од матичниот лекар, било примено со сериозна бактериска инфекција. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер