Јанева: Продолжуваме со истата динамика, наскоро ќе отвориме крупни предмети

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, е задоволна со статусот што ќе добие СЈО во рамките на редовното Јавно обвинителтво.Со оглед на предвидените проширени надлежности, најавува и нови истраги. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер