Заев го прифати барањето на Мицкоски - Лидерска средба за СЈО во „најскоро време“

Премиерот Зоран Заев експресно го прифати барањето за лидерска средба со Христијан Мицкоски, на која ќе се разговара за иднината на СЈО и останатите реформски закони, неопходни за добивање на датум за преговори со ЕУ во јуни. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер