ВМРО-ДПМНЕ го пролонгира состанокот на ИК за законот за СЈО

Дали законот за СЈО ќе помине во Собрание, зависи од ставот на ВМРО-ДПМНЕ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер