Фени станува Еуроникел Индустри, се спроведува реорганизација

Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев денеска ја посетија фабриката Еуроникел Индустри во Кавадарци, порано позната како Фени Индустри. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер