ПОЛНЕТ ЗЕЛЕНЧУК СО ПРЕЗЛА И ЛУК

Рецепт на: Мира Грујоска

Потребни состојки:  2 црвени пиперки, 2 модри патлиџана, 2 тиквички, 2 домата, 200 гр. презла, неколку чешни лук, малку магдонос, неколку печурки и сол по вкус.  

Постапка:

Во подлабок сад со презла се додава: ситно сечкан лук, малку магдонос и малку вода.

Состојките треба добро да се промешаат.

Зеленчукот се сече на половина и заедно со печурките се реди во тава со пекарска хартија.

Зеленчукот се посолува и се полни со смесата од презла, лук и магдонос.

Се полева со масло, се додава малку вода и се покрива со алуминиумска фолија.

Се пече во загреана рерна околу 25 минути на температура од околу 180 степени.

Луѓето прават чудни работи за да бидат славни на интернет (видео)

Девојка го излижа капакот од вц школката само за да биде славна на социјалните мрежи.

Девојка од Америка поставила видео на социјалните мрежи од кое на повеќето корисници им дошло да повратат. Девојката додека била во авион и летала кон Барселона влегла во тоалетот на авионот и се снимила како го лиже капакот од вц школката.

Погледнете:

Куче го изеде микрофонот (видео)

Новинарот постави прашање на кучето и тоа го изеде микрофонот.

Новинар правел репортажа за едно куче, и во моментот кога го проближи микрофонот пред кучето тоа го загриза микрофонот.

Погледнете го видеото:

Филиповиќ: Започна сезоната со крлежи

Високите температури за овој период од годината ги разбудија и инсектите.

На клиниката за кожни болести се почесто доаѓаат граѓани кои се со убоди од оси, пчели и крлежи.

Докторите апелираат алергичните граѓани на инсекти секогаш со себе да ја носат потребната терапија.

На оваа тема во вестите на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ разговараше со др. Дејан Филиповиќ од клиниката за кожни болести.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

притисни ентер