Дневен хороскоп 12.2.2019

Дневен хороскоп за 12.2.2019, Вторник 

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Оние Водолии кои се во тајна љубовна врска, денеска ќе се најдат пред промена на статусот.

Кариера

Би можеле да препознаете нешто што не го гледаат другите и да делувате во таа насока. Некој можеби нема да ве разбере.

Здравје

Некои бараат  нова терапија.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Имате отворен дух и може да лесно да освојувате . Оние кои имаат партнер , се подготвени се да споделат со него

Кариера

Студентите решаваат битни прашања, Учениците постигнуваат резултати, стипендистите носат одлуки за стипендии.

Здравје

Следете ги своите идеи.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Не се откажувајте од заведување и страст , па дури и ако партнерот  ви е повеќе од верен. Тоа едноставно е ваш стил

Кариера

Ќе почувствувате голема поддршка од вашите колеги . Тоа обврзува и ја провоцира вашата одговорност на работа.

Здравје

Победувате во битка.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Некои ќе решаваат како да ја зацврстат врската. Она што го замислиле доследно ќе го спроведат на дело.

Кариера

Средствата што ви стојат на располагање или што сте ги заработиле, денеска ќе сакате да ги потрошите на нешто убаво

Здравје

Знаете што сакате.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Денеска ќе ви се наметнат ситуации за да поработите на нов начин на изразување и однесување кон личности од спротивниот пол .

Кариера

Одличен ден за деловни патувања, состаноци или преговори. Работите ќе ви одат од рака.

Здравје

Полни сте со елан.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Леснотијата со која ќе ги изразувате чувствата , ќе ве зачуди Се ќе покажувате и повеќе од јасно.

Кариера

Вработените во самостојни професии денеска ќе решаваат како да ја продолжат кариерата.

Здравје

Движете се и уживајте.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Можно е денеска да се решите за мали промени на некои заеднички навики , со кои ќе ги освежите меѓусебните односи

Кариера

Нема да заборавите ниту еден детал. Ќе се потрудите да ја разубавите работната средина.

Здравје

Здрави сте и се грижите за здравјето.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Оние кои имаат врска на далечина , денеска ќе решаваат за иднината. Ќе бидете конструктивни.

Кариера

Ќе утврдите дека ви е важна една соработка со странци повеќе отколку што сте мислеле.

Здравје

Стабилно.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Веројатно ќе ја анализирате вашата врска и ќе најдете мотив работите да тргнат во нова насока.

Кариера

Истражете ги новите деловни миожности преку преговори. Не треба сеуште да дефинирате , но може да се информирате.

Здравје

Бидете трпеливи.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Веројатно подлабоко ќе се замислите и ќе го преиспитате вашиот статус во врската. Обидете се да бидете што пообјективни.

Кариера

Работи поврзани со естетика или со изразување на емоции денеска ќе ви бидат во прв план.

Здравје

Можна е главоболка.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Веројатно најдобро ќе се чуствувате заштитени во својот дом. Денеска нема да ве интересираат излегувања.

Кариера

Нема да ви се работи , зашто ќе ви недостига енергија и мотивација. Сепак, она што морате , одработете го професионално.

Здравје

Не претерувајте со колачи и благо.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Ќе ви се чини дека љубовта е далеку од вас , па дури и ако сте во врска. Ќе се засили копнежот и спомените.

Кариера

Во текот на денот најверојатно ќе ви стане јасно во кој правец ја развивате кариерата.

Здравје

Ве чека подобро утре.

Нетфликс воведува нова опција, избирањето на филмови и серии ќе биде полесно

Нетфликс има толку многу филмови и серии што тоа сериозно почнува да  пречи во сортирањето на содржините. Тие решиле да поработат на овој проблем.

Понекогаш може да биде многу тешко да се избере следната серија или следниот филм за гледање. Новата Нетфликс функција им помага на корисниците во тоа.

Почетниот екран на Нетфликс апликацијата сега ќе ги прикажува првите 10 најпопуларни содржини, но функцијата за жал е ограничена само за корисниците во САД. Лисата најпопуларни филмови и серии секојдневно ќе се менува во зависност од тоа што е најпопуларно на платформата.

Секако, ова се разликува од категоријата „trending now“, која варира од корисник до корисник. Доколку на корисникот не му одговара некоја серија која е високо рангирана во трендинг, помалку е веројатно дека Нетфликс ќе ја препорача, пишува „Gizbot“.

Дали и кога оваа функција ќе стигне во Европа, останува да видиме.

Фото: Рено го претстави електричното Твинго

Францускиот произведувач на купувачите им понуди електрична верзија од својот мал градски автомобил.

Рено Твинго спаѓа во класата возила чија електрична верзија и тоа како има смисла во пракса, со оглед на тоа дека ваквите автомобили најмногу прејдени километри остваруваат во урбани средини, каде загадувањето на воздухот заради издувните гасови е најголемо.

Така и Твинго „Z.E.“ ќе им се придружи на сличните модели кои веќе имаат свои електрични верзии, како што се на пример Фолксваген „e-up!“, Шкода „Citigo“ или Сеат „Mii Electric“. Базиран е на стандардното Твинго а го дели истиот погонски систем со Смарт  „EQ ForFour“.

Електромоторот произведува 81 коњски сили, што на автомобилот му овозможува од 0 до 50 км/ч да забрза за околу 4 секунди, додека максималната брзина изнесува 135км/ч.

Благодарение на релативно малата батерија од 22 kWh, која има маса од 165 кг, Твинго „Z.E.“ не е премногу тежок автомобил, па според „WLTP“ во град може да прејде и до 250 км.

Во комбиниран режим на возење (57% град, 25% приградско возење, 18% автопат), исто така според „WLTP“ стандардот, овој автомобил има автономија од 180км.

Што се однесува до дополнувањето на батеријата, кога целосно ќе се испразни, за полнење на домашен полнач од 2,3 kW потребни се дури 13 часа и 30 минути. Со дополнителниот „Wallbox“ полнач од 3,7 kW, кој исто така може да се инсталира во гаража, времето на полнење се намалува на 8 часа, а полначот со сила од 7,4 kW го скратува периодот на дополнување на 4 часа.

Од Рено наведуваат дека на полначот со капацитет од 11 kW полнење од 0-80% од капацитетот, трае 2 часа и 10 минути а на оној од 22 kW, вкупно 63 минути.

Рено Твинго „Z.E. “ има исто простор во кабината како и стандардната верзија а идентичен е и багажникот од 240 литри.

Францускиот произведувач ќе одржи премиера на овој автомобил на претстојниот саем во Женева а датумот за почеток на продажбата и цената на електричното Твинго за сега не се соопштени.

Фото: Трендсетерката Карлеуша се облекува од „Алиекспрес“??

Популарната пејачка Јелена Карлеуша која редовно  јавно се фали со својата скапа гардероба сепак не се облекува секогаш во гардероба што вреди илјадници евра.

Популарната Џеј Кеј се облекува кај Кинезите, информираат  нејзините фанови!??како доказ објавија и фотографија, целата комбинација ја платила околу 22 долари???

На познатиот сајт кој произведува ствари во Кина „Алиекспрес“ се појави модна комбинација идентична како онаа што ја носела Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“.

притисни ентер