Фото: Селин Дион е анорексична

Светската музичка ѕвезда Селин Дион предизвика големо внимание во јавноста откако на една манифестација во Париз се појави во друштво на 16 години помладото момче Пепе Муњоз. 

На сите веднаш во очи им падна фактот дека Селин е преслаба.

Фановите на поп дивата  веднаш се загрижиле за нејзиното здравје, поради фактот што таа драстично ослабела, а гардеробата која ја носела таа ноќ уште повеќе ја истакнала нејзината слабост.

Според некои созданија, Селин Дион во моментов тежи околу 50 килограми.

-На граница на анорексија си, те молам води грижа за себе, се некои од многуте коментари на загрижените фанови на пејачката.

Мегапопуларната пејачка инаку , беше на работ на нервен слом по трагедијата која и се случи пред две години, кога во рок од само неколку дена ги загуби, сопругот, менаџерот, а потоа и братот.

Сите гледаа само во неа – Поранешен маж ги покажа женските облини (ФОТО)

Актерката Лаверн Кокс , ѕвезда на серијата 'Orange Is The New Black'  на премиерата на новото продолжение на ,,Ангелите на Чарли” во Лос Анџелес , ги привлече сите погледи.

47 – годишната актерка храбро облече проѕирен фустан , без да носи долна облека , а интимните делови ги покри само со ленти.

Дури и чевлите и беа од проѕирен материјал.

Американската актерка е позната и како активистка која жестоко се залага за правата на трансродовата заедница. Во серијалот 'Orange Is The New Black'  таа игра трансродова фризерка и затвореник.

Таа беше рангирана на првото место на списокот World Pride Power на Гардијан, кој ги истакнува највлијателните ЛГБТ припадници во светот и беше прогласена за една од 50 транс икони од Хафингтон пост.

Лаверн е родена како маж и има брат близнак, но рече дека секогаш се чувствувала како жена. Поради тоа, имала проблеми на училиште и размислувала за самоубиство затоа што се заљубила во момче.

„Мислев дека светот никогаш нема да ме прифати каква што сум. Веќе напишав проштална порака во која барам да ми се обраќаат како жена по смртта. Мило ми е што сум жива“, рече актерката.

Ова лето, Лаверн ја прекина својата двегодишна врска со Кајл Дрејпер, со кого се запозна на Тиндер.

Бизарно : Во Србија се одржа Гробаријада (ВИДЕО)

Со многу храна , пиење и торта во облик на мртовечки сандак во српскиот гард Пожаревац се одржа бизарната манифестација – Гробаријада.

Облечени како за на бал, гостите се собраа во Пожаревац, за да ја прослават по 10. пат својата професија.

Организаторот , Радиша Михајловиќ, познат по името Дренда, станал познат кога го возел погребно возило со телото на Слободан Милошевиќ од Белград до домот на семејството Милошевиќ во Пожаревац, во чиј двор е закопан.

Милошевиќ почина во Хашкиот затвор без да добие пресуда за геноцид, воени злосторства и злосторства против човештвото во војните за време на распадот на Југославија.

 „Гледате во тажни сцени цела година во овој бизнис, така што ова е начин накратко да се заборавиме. И ние имаме чувства “, вели 66- годишниот Михајловиќ, кој се подготвува за пензија.

На самиот почеток на забавата, организаторите изнесоа голема торта во форма на ковчег. Додека гостите се смееја , Михајловиќ ја прободе тортата со глогов колец , традиционално „оружје“ против вампирите.

Радост по трагедијата : Боде Милер доби близнаци

Познатиот скијач Боде Милер и неговата сопруга Морган денеска објавија дека станале родители на синови близнаци.

Морган објави фотографии од нејзините синови и напиша трогателен пост.

"Осмиот ноември. Ден што не можеше да биде посовршен за донесување на овие двајца во свет. Приказната за нивното раѓање е неверојатна и не можам да дочекам да ја споделам. Јас сум неверојатно благодарна за сите овие подароци што ми ги праќа моето девојче", напиша таа со фотографијата која што за  помалку од еден час доби скоро 14 илјади лајкови.

Девојчето што Морган го спомнува е нивната трагично почината ќерка, Емелин Гриер, која се удави во базенот во нивниот дом во Калифорнија минатата година на само 19 месечна возраст.

притисни ентер