Мицкоски: Заев, Македонија денеска не слави вие направивте предавство

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повик а в понеделник да се распушти Собранието и заедно со претседателските да се организирале и предвремени парламентарни избори. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер