Фото: Силна порака од Џенифер Лопез

Холивудската ѕвезда Џенифер Лопез ќе се појави на насловната страница на магазинот „Харперс базар“.

Во новиот број на познатиот магазин ќе се појави и интересно интервју на популарната Џеј Ло во кое таа отворено зборува за своите несигурности и за тоа каков однос има кон кариерата и луѓето околу себе.

На фотографиите кои ќе се појават во магазинот  може да се види феноменалната става на 49 годишната латиноамериканка. Мегапопуларната пејачка меѓу другото во интервјуто за магазинот истакнала.

-На почетокот на кариерата имав чувство дека луѓето сакаат да ме стават во кутија. Или ќе глумиш или ќе пееше,  двете работи не може. Сепак јас се чувствувам сигурно со самата себе поради тоа што знаев дека ќе работам различни работи. Си реков себе си дека ќе се обидам.Никогаш не помислив дека не сакам да го работам она што го работам. Само некогаш помислуван дека добро ми ми дошла пауза. Но сепак имам уште многу тоа што да направам. Мислам дека никогаш нема да си кажам себеси дека сум направила се што сум сакала, изјавила во интервјуто Џеј Ло.

Девојчиња избегале од градинка на минус 45 – сакале да ги израдуваат родителите (ВИДЕО)

Две петгодишни девојчиња избегаа од градинка во село во Сибир , па завршија во болница со премрзнатини .

За среќа девојчињата преживеале на -45 степени , недоволно облечени , а тргнале да ги израдуваат родителите. Тие решиле да избегаат на најсудениот ден во годината , кога температурата во Јакутск на Сибир била 45 степени под нулата.

Едно од девојчињата не понело ракавици , зашто на видеото се гледа дека ја држи својата омилена играчка. Сега во болницата и ги спасуваат трите измрзнати прстиња.

Мајката Евдокија Кутукова забележала дека го нема девојчето , кога дошла да го земе од градинка. Веднаш забележала дека ја нема ниту нејзината најдобра другарка и ги алармирала нејзините родители.

Набргу се јавил дедото на девојчето и кажал дека таа штотуку влегла дома , целото смрзнато и расплакано. Другото девојче се загубило на патот до дома , а по извесно време  ја нашле во куќа , каде се скрила од студот.

,, Се сетила да побара помош и да влезе во нечија куќа . За среќа нема промрзнатини.” , изјави нејзината мајка.

Астон Мартин со нова лимузина, се произведуваат само 50 примероци

Астон Мартин последниве години едноставно не може да промаши. Новата лимузина е долгоочекуван производ на невообичаена соработка.

Совршениот спој , во чија соработка е направена лимузината го откриова самото име Aston Martin DBS Superleggera TAG Heuer Edition, со што се потврдуваат информациите за успешната заедничка работа.

Познатиот бренд на швајцарски часовници се здружи со производителот на луксузни автомобили. Се планира да се произведат само 50 примероци , а цената би била најмалку 300 000 евра.

Доминантната црна боја е потенцирана со црвени детали на надворешноста и внатрешноста. Моторот е стандарден 5.2 V12  со 725 KS i 900 Nm, а тоа значи од 0-100км/час за 3,4 секунди и максимална брзина од 340 км/час.

Четиричасовна битка на живот и смрт меѓу жирафа и лав (ВИДЕО)

Посетителите на приватниот резерват Класери во Јужноафриканската Република беа шокирани од глетката на борба меѓу лавица и жирафа.

Жирафата со часови одела со лавицата на грбот. Големото животно било нападнато од група лавови , за една лавица да и се качи на грбот , по што почна четиричасовната борба на живот и смрт.

Конечно , жирафата успеала да ја отфрли лавицата , а групата лавови се повлекла и се откажала од ручекот.

притисни ентер