Нови обвинувања за Кристијано Ронадло, не е само силувач туку е и насилник !?

Поранешната девојка со сериозни обвинувања за Кристијано Роналдо.

Британската манекенка Џесмин Ленерд влегува со нови обвиненија во скандалот кој изминатите неколку месеци го следи најдобриот фудбалер на Јувентус Кристијано Роналдо.

Манекенката Џесмин претходно во британските медиуми се фалеѓе дека пред десетина години била во „шема“ со Крисијано, врската била кратка. Наводно потоа тие двајца останале во добри односи и повремено биле во контакт. Меѓутоа откако беше објавено дека Кристијано Роналдо наводно ја злоставувал Американката Кетрин Мајорг, Џесмин ја сменила „плочата“.

Таа сега тврди дека Роналдо е „психопат и насилник“ и предупредила дека на социјалните мрежи ќе објави видеа кои тоа ќе го потврдат. Медиумите веднаш ги пренеле овие нејзини информации, а Џесмин истакнала.

Никој не знае каков е тој навистина. Кога би дознале половина од работите што тој ги прави  би биле запрепастени. Сепак, вистината секогаш излегува на виделина, напишала Џесмин.

Британската манекенка прво објавила дека Роналдо и претел со „осветничка порнографија“ односно дека на нејзиниот татко ќе му испрати експлицитни фотографи кои што ги поседува. На овие предупредувања Џесмин напишала.

-Кога се скаравме, ми рече дека неговите луѓе ќе ме киднапираат, убијат и исечат на парчиња и ќе ме фрлат во река. Јас имам докази за сите овие тврдења, пишува Џесмин.

ПР тимот на Кристијано Роналдо веднаш ги отфрлил овие обвинувања од британската манекенка и реалите ѕвезда.

Џесмин Ленард пак неколку часа потоа ги избришала сите објави од социјалните мрежи.

Девојчиња избегале од градинка на минус 45 – сакале да ги израдуваат родителите (ВИДЕО)

Две петгодишни девојчиња избегаа од градинка во село во Сибир , па завршија во болница со премрзнатини .

За среќа девојчињата преживеале на -45 степени , недоволно облечени , а тргнале да ги израдуваат родителите. Тие решиле да избегаат на најсудениот ден во годината , кога температурата во Јакутск на Сибир била 45 степени под нулата.

Едно од девојчињата не понело ракавици , зашто на видеото се гледа дека ја држи својата омилена играчка. Сега во болницата и ги спасуваат трите измрзнати прстиња.

Мајката Евдокија Кутукова забележала дека го нема девојчето , кога дошла да го земе од градинка. Веднаш забележала дека ја нема ниту нејзината најдобра другарка и ги алармирала нејзините родители.

Набргу се јавил дедото на девојчето и кажал дека таа штотуку влегла дома , целото смрзнато и расплакано. Другото девојче се загубило на патот до дома , а по извесно време  ја нашле во куќа , каде се скрила од студот.

,, Се сетила да побара помош и да влезе во нечија куќа . За среќа нема промрзнатини.” , изјави нејзината мајка.

Астон Мартин со нова лимузина, се произведуваат само 50 примероци

Астон Мартин последниве години едноставно не може да промаши. Новата лимузина е долгоочекуван производ на невообичаена соработка.

Совршениот спој , во чија соработка е направена лимузината го откриова самото име Aston Martin DBS Superleggera TAG Heuer Edition, со што се потврдуваат информациите за успешната заедничка работа.

Познатиот бренд на швајцарски часовници се здружи со производителот на луксузни автомобили. Се планира да се произведат само 50 примероци , а цената би била најмалку 300 000 евра.

Доминантната црна боја е потенцирана со црвени детали на надворешноста и внатрешноста. Моторот е стандарден 5.2 V12  со 725 KS i 900 Nm, а тоа значи од 0-100км/час за 3,4 секунди и максимална брзина од 340 км/час.

Четиричасовна битка на живот и смрт меѓу жирафа и лав (ВИДЕО)

Посетителите на приватниот резерват Класери во Јужноафриканската Република беа шокирани од глетката на борба меѓу лавица и жирафа.

Жирафата со часови одела со лавицата на грбот. Големото животно било нападнато од група лавови , за една лавица да и се качи на грбот , по што почна четиричасовната борба на живот и смрт.

Конечно , жирафата успеала да ја отфрли лавицата , а групата лавови се повлекла и се откажала од ручекот.

притисни ентер