Иванов ги посети војниците на касарната „Чеде Филипоски -Даме" во Кичево

Претседателот и врховен командант на вооружените сили на АРМ, Ѓорге Иванов придружуван од началникот на ГШ на АРМ, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски ги посети припадниците на АРМ во касарната „Чеде Филипоски -Даме" во Кичево. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер