Измените на Изборниот законик пред пратениците, вечерва лидерска средба

Пред вечерашната лидерска средба лидерот на ДУИ Али Ахмети со порака дека Македонија нема друга алтернатива освен успешен референдум и членството во евроатлансктие структури. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер