Французите синоќа претераа со славјето – полицијата ги растерува со солзавец (ВИДЕО)

Фудбалската треска ја тресе цела Европа , а синоќа најжешко беше на улиците на Париз по победата над Белгија и пласманот во финалето на Светското првенство.

На почетокот се беше дел од славјето во чест на победата , кога десетици илјади излегоа на улиците на Париз за да ја прослават победата. Но , имаше и такви кои палеа факели , испалуваа ракети , се тепаа , фрлаа камења па конечно да добијат и солзавец од полицијата .

Неколку стотини полицајци се справуваа до рано утрото со хулиганите кои дивееја по улиците на градот.

Откриен најстрашниот сериски убиец во историјата на САД (ВИДЕО)

Американец , кој е осуден за три убиства во Калифорнија , на полицијата и признал дека извршил над 90 убиства низ САД.

Со години Семјуел Литл се сомничи дека извршил бројни убиства , но сега признал во полицијата дека има извршено над 90 убиства , потврди и обвинителството од Тексас.

78 – годишниот Литл е осуден во 2014 за убиство на три жени во округот Лос Анџелес , што било докажано со примероците на ДНК најдени на местата на убиствата. Тој скитал од еден на друг крај на земјата во потрага по жени со проблеми , зависници и други ранливи луѓе. Според американските медиуми , тој има исклучително богато криминално минато.

За последните 56 години е осудуван за напади врз жени, упади, вооружени грабежи и поседување дрога. Обвинителството тврди дека Литл е одговорен за најмалку 40 убиства од 1980 година , но нема докази за тоа.

Детективите го поврзуваат со убиства во Флорида, Џорџија, Кентаки, Лујзијана , Мисисипи, Мисури , Охајо и Тексас.

Некогаш филмска ѕвезда ,а сега е агресивна алкохоличарка

Хедер Локлер (57) , која беше позната актерка и фатална убавица , сега влегува од еден во друг инцидент поврзани со алкохолизмот.

Локлер уште еднаш заврши во психијатриска болница , откако завчера се скарала со љубовникот Крис Хаузер (57) , па го претепала и го исфрлила од дома. Таа мора да остане на посматрање во болница најмалку 72 часа. Ѕвездата на популарните серии ,,Династија” и ,,Мелроуз Плејс” влегува од еден во друг скандал.

Таа во јуни беше уапсена кога пијана се забила со автомобил во оградата на својата куќа во Калифорнија , а потоа ги нападнала полицајците. Веднаш по излегувањето од притвор , актерката се предозира , по што помина две недели на одделението за психијатрија.

Само една недела од излегувањето од болницата , била уапсена зашто ја давела мајка си Дијана (85) и се заканувала дека ќе се убие.

Локлер е во врска со професионалниот моторист Хајсер една година , а се знаеле уште од средното училиште.

Почина сопственикот на автомобилот со најголема мината километража

Во 77 година од животот почина Ирв Гордон , сопственик на Волво , кое минало неверојатни 5 000 000 километри , што е најголема забележана километража.

Ирв Гордон со својот класичен Volvo P1800 стекна светска слава кога на 18 септември 2013 влезе во Гинисовата книга на рекорди . Поточно , во книгата влезе неговиот автомобил , кој со минати три милиони милји е прогласен за автомобил со најголема километража.Ирв во меѓувреме од фабриката Волво доби како подарок 780 Coupe и нешто помалку атрактивни C70 и XC60 .

Во мај годинава Ирв со своето старо Волво извози 3,2 милиони милји , односно нешто повеќе од 5 милиони километри. Тој со Волвото ги пропатувал сите држави во САД , освен Хаваи.

Веста за смртта на Ирв ја објави страницата на Волво , а тој починал додека возел низ Кина.  

притисни ентер