Македонија доби условен датум за почеток на преговорите со ЕУ

По долга дебата, вечерва Советот на министри на Европската Унија одлучи на Македонија да и додели условен датум за почеток на преговорите . Ако се одржи реформскиот напредок, земјава би требало да ги почне пристапните преговори во јуни 2019. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер