Се помали шансите Mакедонија денеска да добие датум во Луксембург

И по осум часа расправа денеска во Луксмбург, Советот за општи работи на Европската Унија е поделен околу Македонија – дали да и додели датум за отпочнување на преговори. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер