Коѕијас: Името треба да се избере од предлозите на Нимиц

Ниту средбите на Коѕијас во Вашингтон не го „омекнаа“ ставот на Атина за предлогот „Република Илинденска Македонија“ да биде основата на пакет решението за спорот со името. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер