ПРИЈАВЕТЕ СЕ ЗА АУДИЦИЈА ЗА “Ѕвездите на Гранд” и “Никогаш не е доцна” за сезона 2018-2019

Почитувани најталенти на Македонија! 

Сите Вие кои по примерот на Филип Божиносвски, Ален Хасановиќ, Ристе Ристески, Горан Кукиќ и Христос Еленидис-Рус, сте подготвени да бидете најдоброто лице на Македонија во „Ѕвездите на Гранд“ и „Никогаш не е доцна“, Ве покануваме да се јавите веднаш на 072 208 206 и да се пријавите за учество на аудициите на кои Саша Поповиќ и Жика Јакшиќ, ќе ги избираат новите претставници на Македонија за следната сезона. 

1-ВИ ЈУНИ 2018 (петок ден) , ВО ПРОСТОРИИТЕ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА:

09:30 часот - АУДИЦИИ за шоуто „НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА“

12:00 часот - АУДИЦИИ за шоуто „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“

ПОДГОТВЕТЕ СЕ И ПРИЈАВЕТЕ СЕ! 072 208 206

Шест годишно девојче силувано па убиено

Девојчето било на свадба во моментот кога било киднапирано

Шокантно видео објави полицијата на Индија на кое се гледа како 6 годишно девојче е одведено од свадба за подоцна да биде силувано и претепано во блиска шума.

Девојчето било пронајдено во шумата а нејзиното лице било толку изобличено од тепање што не можело да се идентификува лесно.

На видеото се гледа како девојчето се движи со мажот и во еден момент девојчето почнува да бега но се предомислува и повторно оди кај човекот.

Едно лице е уапсено во врска со инцидентот, и тој бил вработен како келнер на свадбата.

Фармер ги хранел своите животни со мртви овци (вознемирувачки фотографии)

Фармерот бил осуден на казна затвор

Фармер кој имал стотици животни на својата фарма бил прогласен за виновен, ќе помине 8 месеци во затвор откако било откриено дека чувал животни во многу лоши услови и ги оставал да умрат од глад. Мртвите животни служеле како храна на свињите.

Судот исто така издал и забрана за чување на било какви животни на оваа фарма.

Жена тврди дека урината од нејзиното куче и помага да се справи со акните на лицето (вознемирувачко видео)

Жената тврди дека урината може да го излечи  дури и најтешкото заболување.

Американката Лин Луј изјавила дека пие секојдневно урина од нејзиното куче. Таа тврди дека со тоа лицето и изгледа помладо и дека урината од кучињата помагаат и при лекување на рак.

Таа во следното видео ќе ви покаже како изгледа собирањето и пиењето урина од вашиот миленик:

Дали вие би се осмелиле на ваков третман?

притисни ентер