Доволна ви е само една состојка и овој трик за да имате блескави подови

Дали сте знаеле дека црниот чај можете да го користите и за сјаен изглед на дрвените подови во вашиот стан?
Танини од чајот дополнително додава топол тон и ги извлекува природните бои од дрвото. Доколку сметате дека на вашите подови им треба малку освежување, само земете неколку кесички црн чај.
Тој ќе ги исчисти, ќе ги направи посјајни, и ќе спречи развој на бактерии на вашите подови. Покрај тоа, се е сосем природно, па нема да морате да вдишувате штетни хемикалии од различни средства за чистење.
Во два литри вода која врие додајте осум кесички црн чај и оставете да стои 10 до 15 минути. Ова е мешавина за потемни подови, доколку вашите се посветли, ставете помалку кесички од 4 до 6.
Кога добиениот чај ќе се олади, земете крпа, која ќе ја намокрите со чајот, па пробајте прво на мал дел од подот. Водете сметка крпата да не биде премногу влажна, а подовите претходно би требало да бидат чисти, пред да тргнете со овој трик. Користете само црн чај за оваа намена и вашите подови ќе блескаат како никогаш претходно.

Уште една русокоса го руши протоколот на Мундијалот: Колинда не е единствената која го зграби пехарот (фото)

Иако пехарот на Светското првенство во фудбал е наменет само за освојувачите, хрватската претседателка не е единствената која “незаслужено“ го зграби во раце.

И познатата холивудска актерка Памела Андерсон ја имаше таа привилегија.

Сексапилната “чуварка на плажата3, како што пишува британскиот „Сан“, го предводела тимот на француските навивачи на стадионот Лужники во Москва, бидејќи таа е девојка на францускиот репрезентативец Адил Рами.

 

Па така русокосата се пофали и се сликаше со познатиот пехар.

Занесната Памела која со месеци е во врска со Рами и на која поради љубовта не и е тешко да живее на релација Малибу – Марсеј, без сомнение се уште плени со својата убавина.

Има 51 година, а тие двајца покажаа дека годините не се граница и препрека за љубовта.

 

 

⚽️🇫🇷 #pamelaanderson

A post shared by Pamela Anderson Fan (@pamelaandersonig) on

Таткото на војвотката тврди дека таа страда

Томас Маркл, таткото на војвотката Меган Маркл, изјави дека според нејзиното однесување може да се види дека таа “тешко излегува на крај“ со обврските од кралскиот начин на живот.

Таа одбива да разговара со него и своите емоции ги крие зад болната и лажна насмевка.

Маркл изјави дека со Меган не се слушнал уште од венчавката, кога ќерката за последен пат му се јавила за да го праша како заздравува после операцијата.

„Моите моментални впечатоци се дека мојата ќерка е преплашена од животот кој во моментов го води“ – изјавил за „The Sun”, таткото на војвотката откривајќи дека нејзините очи кријат длабока тага.

Foto: Getty

Таткото на Меган изјавил дека и нејзината насмевка иако делува нежно и занесно, всушност е вкочанета и лажна.

„Знам како се смее од раѓање. Не е ова вистинската среќа“ – изјавил ТОмас кој не крие дека Меган после последниот повик престанала да одговара и на неговите пораки.

Таткото на Меган Маркл за британските медиуми зборувал и за неговата здравствена состојба и за тоа дека може да умре во било кој момент и оти би сакал повторно да се слушне со ќерката, да поразговараат и да ја посоветува како да се ослободи од притисокот под кој е во моментов.

Тие двајца, додека таа не стана дел од кралското семејство, не се гледале често, но никогаш не имале долг прекин во комуникацијата.

Со право ја носи титулата за најсексапилна баба на Балканот: неда Украден во костим за капење ги воодушеви сите!(фото)

Таа изгледа  сензационално!

Неда Украден во август ќе дувне 68 свеќички на роденденската торта, а кога ќе ја погледнете фотографијата на пејачката во костим за капење тешко би можеле да заклучите дека Неда е во седмата деценија од животот.

-Остатокот од луѓето на плажа со Неда се на апарати. Дама во сите ситуации, па и на плажа. Вие сте најдобриот претставник дека жената може убаво да изгледа и во позрели години. Секоја чест!Заслужено ја носите титулата за најсексапилна баба на Балканот“, и напишале обожавателите на оваа социјална мрежа.

Пејачката признава дека линијата ја одржува со вежбање и редовно прави вежби за стомачните мускули, а активна е и на бината за време на настапите.

 

Nema bolje od lubenice! I use i podase! #nedaukraden #sweetsummer

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden) on

притисни ентер