Девојката му го скршила носот бидејќи сакал да ја прекине врската (фото)

Момчето Бен Кенел, кое студира на Универзитетот во Конектикат, завршило со крвав и скршен нос откако на својата девојка Кетрин А. Махони и предложил да престанат да се гледаат.
Девојката, инаку спортистка и модел, полудела кога Бен во студентскиот дом и рекол дека сака да ја прекинат врската и со рака го удрил во нос.

Повредениот Бен не се вознемирил околу повредата и користијќи Snapchat го фотографирал својата состојба и ја проследил фотографијата до пријателите.

„Кејти доаѓа со скршен нос“ – напишал под фотографијата на која се уште бил крвав, а потоа уште една на кое го исчистил лицето, а на која јасно се гледа скршениот нос.

Ben Kennel - undefined

Нападот, кој се случил на 1 март во домот, го пријавил.

Полициајта рекла дека Махони го удрила откако тој спомнал прекин на врската. Се обидел да ја блокира раката но не успеал, а после ударот истрчал во студентската соба кај пријателот и побарал помош. Потоа отишол во болница каде му била санирана повредата.

Убавицата – ѕвер која го удрила, обвинета е за напад од трет степен и е задржана со кауција од 1.500 долари.

Фото: Наташа Беквалац се врати на сцената

Популарната српска пејачка Наташа Беквалац прв пат по породувањето и скандалот со сопругот Лука Лазукиќ одработи еден настап.

Атрактивната  пејачка со својот сексапилен изглед и настап ја воодушеви публиката на настапот во еден познат белградски сплав.

Федерер со твит го честиташе бодот на Швајцарците

Најдобриот тенисер на светот, Швајцарецот  Роџер Федерер им го честиташе на фудбалерите од националниот тим нерешен резултат против Бразил на Светското фудбалско првенство 2018.

Швајцарија синоќа одигра 1:1 против големиот фаворит и го освои првиот бод на Мундијалот.

-Пристигнав дома на време да го гледам натпреварот Швајцарија – Бразил. Одличен резултат за швајцарски тим. Успех на Бразил на останатите натпревари од турнирот, напиша Федерер на Твитер. 

Турнејата на „спајс грлс“ неизвесна

Враќањето на „Спајс грлс“ на сцена ќе чини 150 милиони фунти. 

Секоја од девојките ќе добије по 30 милиони фунти, доколку Викторија Бекам се согласи на тоа.

Засега Бекам ја отфрли понудата, па турнејата може да пропадне.

Како што пишуваат медиумите, причините со во изборот на менаџерот, но и во успешната кариера на Викторија.

Сепак девојките веруваат дека Викторија ќе се предомисли и дека во септември ќе имаат настап.

притисни ентер