Фудбалер , претседател и менаџер на клуб во геј љубовен триаголник (ВИДЕО)

Парагвајскиот фудбал го тресе геј скандал .
Вистинска геј сапуница ги шокира Парагвајците . Во јавноста се појавија фотографии на поранешниот љубовен пар – претседателот на фудбалскиот клуб Рубио , Антонио Гонзалес со фудбалерот Габриел Кабаљерос.

Гонзалес го обвинил фудбалерот дека намерно ги објавил фотографиите за да го уценува за трансфер во клубот .

Претседателот на ,,Рубио,,  вели дека бил во љубовна врска со фудбалерот две години и оти сега тој е неблагодарен , бидејќи го пазел , па дури и м у дал да го вози неговиот Мерцедес.
Љубовта меѓу двајцата завршила кога фудбалерот го напуштил претседателот , зашто се заљубил во менаџерот на клубот , Валентин . Како што пишуваат локалните медиуми , Валентин во клуб го завел Кабаљерос , кој го оставил сам претседателот Гонзалес  . 


Тој му се заканил  дека ќе ја објави сликата , по што претседателот ги искинал договорот со фудбалерот .


Вообичаено утро на островот Палма де Мајорка

Девојка си порачува за јадење во ресторан.

Британка си порачува  храна во Мекдоналдс, откако била на некоја забава.

Германскиот весник Билд ја објавил оваа фотографија со коментар дека се работи за Британка која се појавила вака облечена во недела во 11 часот наутро.

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

Презентерката се фрли пред коњот и успеа да го застане.

Повеќето луѓе кога би виделе коњ кој галопира кон нив би избегале, но ТВ презентерката му се спротистави на избеганиот коњ и успеа да го застане.

Презентерката Харли Мур, стоеше во средина на патеката кога го забележа коњот.

Погледнете ја оваа храбра жена:

Кенгур влетал на рагби натпревар (видео)

Камерманот кој го снимал рагби натпреварот го фатил моментот кога кенгур влетал на теренот.

Видеото е снимено во Паркс, во Нов Јужен Велс, во Австралија. Во тоа време се играл рагби натпревар.

Снимката покажува како кенгур скока по теренот меѓу играчите и неколку секунди потоа го напушта теренот.

„Работам хонорарно како камерман, главно ги следам локалните спортски настани. Додека го снимав женскиот рагби натпревар, бев сведок на неочекувана појавување на кенгур на теренот“ – прокоментирал снимателот на овој несекојдневен инцидент.

притисни ентер