Свештеник ги прскал верниците со инсектицид

Свештеник е обвинет за напад врз верниците , а следната недела ќе му биде одредена и казната .
Судот во Јоханесбург , Јужна Африка , го прогласи за виновен свештеникот , кој ги прскал со инсектицид верниците за време на мисата, ветувајќи им оздравување. . Тој им велел дека со спрејот може да ги излекува од бројни болести како рак или СИДА.

Една од верниците , која го пријавила пасторот бил  жена имала коњуктивит и по ,,третманот” со инсектицид директно во очите , ослепела.

Меѓу нив имало и такви , кои поради инсектицидот не престанувале  да кашлаат и по седум месеци .

Судењето за свештеникот е почнато во 2016 година , но имаше бројни одложувања на рочиштата , поради разни причини , меѓу кои и зашто неговиот адвокат си ги заборавил очилата .

Вообичаено утро на островот Палма де Мајорка

Девојка си порачува за јадење во ресторан.

Британка си порачува  храна во Мекдоналдс, откако била на некоја забава.

Германскиот весник Билд ја објавил оваа фотографија со коментар дека се работи за Британка која се појавила вака облечена во недела во 11 часот наутро.

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

Презентерката се фрли пред коњот и успеа да го застане.

Повеќето луѓе кога би виделе коњ кој галопира кон нив би избегале, но ТВ презентерката му се спротистави на избеганиот коњ и успеа да го застане.

Презентерката Харли Мур, стоеше во средина на патеката кога го забележа коњот.

Погледнете ја оваа храбра жена:

Кенгур влетал на рагби натпревар (видео)

Камерманот кој го снимал рагби натпреварот го фатил моментот кога кенгур влетал на теренот.

Видеото е снимено во Паркс, во Нов Јужен Велс, во Австралија. Во тоа време се играл рагби натпревар.

Снимката покажува како кенгур скока по теренот меѓу играчите и неколку секунди потоа го напушта теренот.

„Работам хонорарно како камерман, главно ги следам локалните спортски настани. Додека го снимав женскиот рагби натпревар, бев сведок на неочекувана појавување на кенгур на теренот“ – прокоментирал снимателот на овој несекојдневен инцидент.

притисни ентер