„Се согласив, но имаше многу манипулации“

Актерката Никол Егерт, позната по улогата во серијата „Чувари на плажата“, изјави дека размислувала да преземе очајнички мерки во текот на годината кога колегата Скот Бајо наводно ја злоставувал.
За самоубиство, како што наведува, размислувала кога имала 15 години, истакнувајќи дека Ској ја злоставувал од нејзината 14 до 17 година.

„Имав 15 години кога стоев на мостот над реката Лос Анѓелес, гледав во сувото корито и плачев. Гледав доле и размислував:’тоа не е вистински мост, нема ни да умрам, ќе се искршам, но ќе останам жива. Иди дома’. Си зборев самата на себе:’Ти си идиот, за што воопшто размислуваше?. Но во тие моменти сте изгубени, хормоните ви дивеат“.

Актерката во вторникот во полиција поднесе пријава против колега. За нападот на Скот Бајо зборуваше уште во јануари наведувајќи дека имале и сексуално односи кога имала 17 години.

„Во одредена мерка дадов согласност, но тоа следуваше по многу манипулации. Имав 17 години“ – изјави Егерт неколку дена подоцна.

Бајо ги отфрли нејзините обвинувања наведувајќи дека станува збор за лага и дека на средбата и двајцата се согласиле.

„Се сеќавам дека ме повика и ме праша дали може да дојде во мојата куќа. Ме заведе. Било кој нормален хетеросексуалец ќе го направеше тоа што јас го направив“.

Егерт раскажа и дека Бајо наводно и психички ја вознемирувал кога ми рекла дека сака да се забавува со момче на нејзини години, пишува „Дејли њуз“.

„Почна со понижување, а потоа прерасна и во физички напади. Ме влечеше за коса и ме туркаше“.

Актерот Александар Полински ги потврди нејзините наводи.

„Бев сведок на неправедното однесување спрема Никол во текот на снимањето. Еднаш ги затекнав како седи во неговиот скут, но тој не водеше грижа за тоа. Викаше на мене и ме навредуваше“ – изјави Полински.

Родители преку суд го бркаат од дома нивниот 30 годишен син

Мајка и татко од Њујорк решиле по секоја цена да го избркаат од дома нивниот 30 годишен син и да го натераат да живее самостојно.

Кристина и Марк  го тужет синот Мајкл Ротондо поради тоа што не им плаќа кирија и не придонесува кон семејниот буџет иако има 30 години . Тие дури и му дале 1100 долари за да си замине од дома и да се смести на друго место .

Но, синот продолжил да живее со родителите. Мајката и таткото на неколку пати му испратиле и судски опомени за иселување , кои Мајкл ги игнорирал .

Кон крајот на месецот родителите ќе го дадат случајот на нивниот син на Врговниот суд и тоа на само неколку недели пред 31 роденден на нивниот син .

BMW почна со продажбата на серијата 2 Active/Gran Tourer и низ Европа (ФОТО)

BMW на почетокот на годината го претстави редизајнот на двата модела , кои во основната верзија се продадени во над 380 000 возила.

Редизајнираните возила стигнаа и во Европските салони . Надворешноста е стилски изменета со различна маска на ладилникот , на фаровите со нови лед светла и лед светла за магла , како и на браникот со поинакви отвори за воздух. Купувачите може да изберат и една од 13 бои со две нови нијанси  Jucaro Beige i Sunset Orange. Зголемена е и понудата на алу фелни со шест нови дизајнерски решенија во димензии од 16 и 19 инчи.

BMW од серијата 2 Active Tourer и  Gran Tourer за  2018. Се опремени со  BMW ConnectedDrive систем и најновата генерација iDriveмултимедијален систем со навигација , гласовни команди и унапреден интерфејс.

За прв пат во моделите од серијата 2 Active Tourer и Gran Tourer се достапни и со автоматизиран седмобрзински менувач со двојно квачило , а седмиот степен ан пренос овозможува економичност во возењето на долги патувања по автопат.

Покрај овој менувач, и натаму на располагање се шестобрзинскиот мануелен и осмостепениот автоматски. Вкупната комбинирана сила изнесува 224 кс , а максималниот момент на обрт 385 Nm.

Пејачка од Косово ќе го отвори Мундијалот во Русија

Химната на Светското првенство во фудбал ќе ја изведе Вил Смит , а ќе му се приклучат Колумбиецот Ники Џем и Косовката Ера Истрефи.

На Вил Смит ова ќе му биде потсетување на музичката кариера , која пред многу години ја земени со актерска. Според Билборд , песната ќе биде објавена на 25 мај , а продуцент е Дипло , кој стои зад најголемите минатогодишни хитови како ,,Lean On” и ,, Cold Water”.

Ники Џем е еден од најголемите Јужноамерикански ѕвезди , а неговиот последен хит X e предледан 800 милиони пати на Јутјуб.

Ера Исрефи се прослави со светскиот хит Bon Bon . Родена е во Приштаина , на Косово, во музичко семјство со мајка пејачка и татко новинар . И сестра и Нора се занимава со музика. Ера од 2015 има интернационална кариера со договори со Sony records , додека настапува со Ријана и Сиа.

Химната на Светските фудбалски првенства обично се изведува при отворањето или затворањето на натпреварите. Пред четири години на отворањето ја пееја Питбул и Џенифер Лопез , а во 2010 на затворањето ја испеа Шакира.

притисни ентер