Дали е ова преубавата наследничка на ,,Apple” ? (ГАЛЕРИЈА)

Eва Џобс , најмладата ќерка на Стив Џобс ужива во гламурозниот живот .
Убавата девојка е најмладата ќерка на покојниот основач на ,,Аpple” , Стив Џобс и Лорен Пауел – Џобс . Има 19 години и студира на престижниот универзитет Стенфорд.

Животот на девојката е вистинска бајка , пред се поради богатството што и го остави таткото од 20,1 милијарда долари .

Таа се натпреварува во јавање коњи , па затоа мајка и и купи ранч вреден 15 милиони долари за да има каде да тренира .

Има момче , Еугениот Гарза Перез , кој исто така се занимава со јавање и студира економија во Мајами .

Стив Џобс ја обожуваше Ева , кој има изјавено  дека еден ден ја гледа на чело на својата компанија .

Вообичаено утро на островот Палма де Мајорка

Девојка си порачува за јадење во ресторан.

Британка си порачува  храна во Мекдоналдс, откако била на некоја забава.

Германскиот весник Билд ја објавил оваа фотографија со коментар дека се работи за Британка која се појавила вака облечена во недела во 11 часот наутро.

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

Презентерката се фрли пред коњот и успеа да го застане.

Повеќето луѓе кога би виделе коњ кој галопира кон нив би избегале, но ТВ презентерката му се спротистави на избеганиот коњ и успеа да го застане.

Презентерката Харли Мур, стоеше во средина на патеката кога го забележа коњот.

Погледнете ја оваа храбра жена:

Кенгур влетал на рагби натпревар (видео)

Камерманот кој го снимал рагби натпреварот го фатил моментот кога кенгур влетал на теренот.

Видеото е снимено во Паркс, во Нов Јужен Велс, во Австралија. Во тоа време се играл рагби натпревар.

Снимката покажува како кенгур скока по теренот меѓу играчите и неколку секунди потоа го напушта теренот.

„Работам хонорарно како камерман, главно ги следам локалните спортски настани. Додека го снимав женскиот рагби натпревар, бев сведок на неочекувана појавување на кенгур на теренот“ – прокоментирал снимателот на овој несекојдневен инцидент.

притисни ентер