Се претставил како жена, па за малку ќе ја освоел титулата Мис на Казахстан (фото+видео)

Арина Алиева, 22-годишната финалистка од натпреварувањето Miss Virtual Kazakhstan 2018, неодамна ја шокираше јавноста со признанието дека всушност е маж.
Сето тоа почнала со расправа во која Ели Диагиев, млад модел од Казахстан, сакаше со своите пријатели да докаже дека некогаш кај жените како најголем квалитет се ценела харизмата, додека повеќе млади жени денес сметаат дека најубави ги прават добрата облека, шминка и фризура.

Ели додал дека, со помош на современата козметика, дигиталната обработка на фотографијата и фотошоп и генералното лажно претставување во индустријата за убавина, дури и маж денес може да помине како убава жена.Неговите пријатели не се согласиле со него, па се одлучил да ги докаже своите тврдења на тој начин што се пријавил на натпреварувањето за виртуелна мис на Казахстан.

Па така Ели станал Арина, а со оглед на тоа што од својата 17-та година работи како манекен, многу добро е упатен во популарните трендови кога станува збор за убавина.

Се преправил, ги објавил своите фотографии на интернет и чекал реакции од публиката.


 

Арина Алиева 24 года Шымкент #missvkz #mvk2018

A post shared by @ aalieva7252 on


На изненадување на неговите пријатели, Арина влегла во финале, и имала големи шанси да победи на натпреварувањето. Сепак, бидејќи докажал дека е во право, Ели веднаш по прогласувањето на финалистите објавил видео во кое признал дека Арина не постои.

Дијагиев истакнал дека немал намера да ги измами луѓето, туку да им докаже на младите девојки колку денес е лесно да се добие надворешната убавина – толку лесно, што дури и спротивниот пол може да го направи тоа.

Ели затоа се надева дека неговата приказна ќе им помогне да научат повеќе да ја ценат својата индивидуалност и внатрешна убавина.

Родители преку суд го бркаат од дома нивниот 30 годишен син

Мајка и татко од Њујорк решиле по секоја цена да го избркаат од дома нивниот 30 годишен син и да го натераат да живее самостојно.

Кристина и Марк  го тужет синот Мајкл Ротондо поради тоа што не им плаќа кирија и не придонесува кон семејниот буџет иако има 30 години . Тие дури и му дале 1100 долари за да си замине од дома и да се смести на друго место .

Но, синот продолжил да живее со родителите. Мајката и таткото на неколку пати му испратиле и судски опомени за иселување , кои Мајкл ги игнорирал .

Кон крајот на месецот родителите ќе го дадат случајот на нивниот син на Врговниот суд и тоа на само неколку недели пред 31 роденден на нивниот син .

BMW почна со продажбата на серијата 2 Active/Gran Tourer и низ Европа (ФОТО)

BMW на почетокот на годината го претстави редизајнот на двата модела , кои во основната верзија се продадени во над 380 000 возила.

Редизајнираните возила стигнаа и во Европските салони . Надворешноста е стилски изменета со различна маска на ладилникот , на фаровите со нови лед светла и лед светла за магла , како и на браникот со поинакви отвори за воздух. Купувачите може да изберат и една од 13 бои со две нови нијанси  Jucaro Beige i Sunset Orange. Зголемена е и понудата на алу фелни со шест нови дизајнерски решенија во димензии од 16 и 19 инчи.

BMW од серијата 2 Active Tourer и  Gran Tourer за  2018. Се опремени со  BMW ConnectedDrive систем и најновата генерација iDriveмултимедијален систем со навигација , гласовни команди и унапреден интерфејс.

За прв пат во моделите од серијата 2 Active Tourer и Gran Tourer се достапни и со автоматизиран седмобрзински менувач со двојно квачило , а седмиот степен ан пренос овозможува економичност во возењето на долги патувања по автопат.

Покрај овој менувач, и натаму на располагање се шестобрзинскиот мануелен и осмостепениот автоматски. Вкупната комбинирана сила изнесува 224 кс , а максималниот момент на обрт 385 Nm.

Пејачка од Косово ќе го отвори Мундијалот во Русија

Химната на Светското првенство во фудбал ќе ја изведе Вил Смит , а ќе му се приклучат Колумбиецот Ники Џем и Косовката Ера Истрефи.

На Вил Смит ова ќе му биде потсетување на музичката кариера , која пред многу години ја земени со актерска. Според Билборд , песната ќе биде објавена на 25 мај , а продуцент е Дипло , кој стои зад најголемите минатогодишни хитови како ,,Lean On” и ,, Cold Water”.

Ники Џем е еден од најголемите Јужноамерикански ѕвезди , а неговиот последен хит X e предледан 800 милиони пати на Јутјуб.

Ера Исрефи се прослави со светскиот хит Bon Bon . Родена е во Приштаина , на Косово, во музичко семјство со мајка пејачка и татко новинар . И сестра и Нора се занимава со музика. Ера од 2015 има интернационална кариера со договори со Sony records , додека настапува со Ријана и Сиа.

Химната на Светските фудбалски првенства обично се изведува при отворањето или затворањето на натпреварите. Пред четири години на отворањето ја пееја Питбул и Џенифер Лопез , а во 2010 на затворањето ја испеа Шакира.

притисни ентер