Фото: Убави нозе, на црвениот тепих со длабок шлиц на фустанот, некој покажа премногу

На доделувањето на „ам Фар“ наградите во Њујорк продефилираа многу познати светски убавици.
На прошетката по црвениот тепих убавите дами како по договор се појавиле во фустани со екстремно длабок шлиц.

Некој од дамите токму поради длабокиот шлиц покажаа многу повеќе од планираното и поради тоа се веќе топ тема во светските медиуми. 

Контроверзната пејачка Халси со само еден погрешен расчекор  откри дека  на гала свеченоста под фустанот со длабок шлиц заборавила да облече гаќички.

Покрај неа во атрактивна тоалета се појавија и убавите  манекенки Хајди Клум и Ешли Греам,  блогерката Оливија Купло, контроверзната пејачка Халси, актериката Сиена Милер и младите манекенки Елза Хоск и Хајли Болдвин.

Фото: Апокалиптични сцени на Хаваи

Нова ерупција на вулканот Калиеуа на Хаваи.

 Вулканот со недели  еруптира и ги вознемирува жителите на егзотичниот остров.

Вулканската лава досега уништи на десетици куќи.

По новата ерупција на вулканот од Хаваи пристигнуваат апокалиптични фотографии снимени од воздух.

Мараја Кери ослабела 20 кг.

Врската со помладото момче ја врати во форма.

Светската музичка ѕвезда 48 годишната Мараја Кери ослабела цели 20 килограми, откако е во врска со 13 години помладиот пејач Брајан Танака.

Медиумите шпекулираат дека на вежбање, посебен начин на исхрана покрај љубовта кон Брајан ја мотивирала и нејзината најголема конкурентка во шоу бизнисот „жешката“ латиноамериканка Џенифер Лопез.

Популарната пејачка и самата била свесна дека претерала со килограмите и дека е време нешто да стори на тој план.

Светските медиуми дури шпекулираат дека поп дивата направила хируршка интервенција, односно дека со операција и е намален желудецот.  

Четиригодишно дете си го уби братчето, мислело дека пиштолот е играчка

Четиригодишно дете во Вирџинија случајно си го убило своето две години помладо братче. Пукал во него со пиштол кој мислел дека е играчка, наведува американската полиција.

Тајлер Апонте не дишел кога бил пронајден во својот дом во округот Луиз во Вирџинија со рана од куршум во градите, пренесе „Индепендент“.

Итната помош се обидела да го реанимира двегодишното дете , го однесла во болница но докторите и покрај сите напори не успеале да го спасат малото дете.

Во времето кога се случила оваа трагедија мајката на двете деца била во куќата. Полицијата сега  води истрага за целиот случај.

притисни ентер