Ни “отворениот брак“ не им помогна, следува развод од 270 милиони долари?

Актерите Вил Смит и Џада Пинкет “повторно се разведуваат“.
Како што пишува порталот „Радар онлајн“ парот веќе со месеци не живее на иста адреса.

Имено, приказната за нивниот развод датира од 2015 година, кога за прв пат е објавено дека поради неговите “излети“ надвор од бракот тие нема да продолжат заедно.

Парот сепак одбележа 20 годишнина од бракот, а на заедничките појавувања никогаш ништо не укажува дека меѓу нив нешто не е во ред.

Тогаш дури и остро реагираа и ги демантираа наводите на медиумите.

А всушност, иако не ги следат скандали тие се од оние сопружници кои живеат во “отворен брак“.

Foto: Getty

Тоа во пракса значи дека можат да се гледаат со други лица, а за тоа ништо да не кријат.

Ова на некој начин го потврди и самата Џада, своевремено гостувајќи кај Опра Винфри.

„Вил може да биде со друга жена, се додека може себе си да се погледне во очи. Тој има слобода да прави што сака. Јас не сум ничиј чувар. Тој е возрасен човек и му верувам“.

Џада секогаш во суперлатив зборувала за нивниот заеднички живот, а за сексот умееше да изнесе и сочни детали.

„Тајната на нашиот брак е во спалната соба. Сакам да се облекувам, преслекувам и преправам и во јавноста, замислете тогаш каква сум во спалната соба“ – изјави Џада.

Foto: Getty

Пишувањата на медиумите и овој пат брачниот пар ги демантираше, што е веќе вообичаена пракса на холивудските ѕвезди кога се обидуваат нешто да сокријат.

Доколку дојде до развод, брачниот пар би требало да подели имот чија вредност се проценува на вртоглави 270 милиони долари.

Родители преку суд го бркаат од дома нивниот 30 годишен син

Мајка и татко од Њујорк решиле по секоја цена да го избркаат од дома нивниот 30 годишен син и да го натераат да живее самостојно.

Кристина и Марк  го тужет синот Мајкл Ротондо поради тоа што не им плаќа кирија и не придонесува кон семејниот буџет иако има 30 години . Тие дури и му дале 1100 долари за да си замине од дома и да се смести на друго место .

Но, синот продолжил да живее со родителите. Мајката и таткото на неколку пати му испратиле и судски опомени за иселување , кои Мајкл ги игнорирал .

Кон крајот на месецот родителите ќе го дадат случајот на нивниот син на Врговниот суд и тоа на само неколку недели пред 31 роденден на нивниот син .

BMW почна со продажбата на серијата 2 Active/Gran Tourer и низ Европа (ФОТО)

BMW на почетокот на годината го претстави редизајнот на двата модела , кои во основната верзија се продадени во над 380 000 возила.

Редизајнираните возила стигнаа и во Европските салони . Надворешноста е стилски изменета со различна маска на ладилникот , на фаровите со нови лед светла и лед светла за магла , како и на браникот со поинакви отвори за воздух. Купувачите може да изберат и една од 13 бои со две нови нијанси  Jucaro Beige i Sunset Orange. Зголемена е и понудата на алу фелни со шест нови дизајнерски решенија во димензии од 16 и 19 инчи.

BMW од серијата 2 Active Tourer и  Gran Tourer за  2018. Се опремени со  BMW ConnectedDrive систем и најновата генерација iDriveмултимедијален систем со навигација , гласовни команди и унапреден интерфејс.

За прв пат во моделите од серијата 2 Active Tourer и Gran Tourer се достапни и со автоматизиран седмобрзински менувач со двојно квачило , а седмиот степен ан пренос овозможува економичност во возењето на долги патувања по автопат.

Покрај овој менувач, и натаму на располагање се шестобрзинскиот мануелен и осмостепениот автоматски. Вкупната комбинирана сила изнесува 224 кс , а максималниот момент на обрт 385 Nm.

Пејачка од Косово ќе го отвори Мундијалот во Русија

Химната на Светското првенство во фудбал ќе ја изведе Вил Смит , а ќе му се приклучат Колумбиецот Ники Џем и Косовката Ера Истрефи.

На Вил Смит ова ќе му биде потсетување на музичката кариера , која пред многу години ја земени со актерска. Според Билборд , песната ќе биде објавена на 25 мај , а продуцент е Дипло , кој стои зад најголемите минатогодишни хитови како ,,Lean On” и ,, Cold Water”.

Ники Џем е еден од најголемите Јужноамерикански ѕвезди , а неговиот последен хит X e предледан 800 милиони пати на Јутјуб.

Ера Исрефи се прослави со светскиот хит Bon Bon . Родена е во Приштаина , на Косово, во музичко семјство со мајка пејачка и татко новинар . И сестра и Нора се занимава со музика. Ера од 2015 има интернационална кариера со договори со Sony records , додека настапува со Ријана и Сиа.

Химната на Светските фудбалски првенства обично се изведува при отворањето или затворањето на натпреварите. Пред четири години на отворањето ја пееја Питбул и Џенифер Лопез , а во 2010 на затворањето ја испеа Шакира.

притисни ентер