Мишел е најзгодна, а има и одличен совет како секој мускул да ви биде на место (видео)

Мишел Левин прво била манекенка, а потоа го открила фитнесот.
Сега е толку посветена на вежбањето, што за теретаната изјавува дека е нејзиниот втор дом.

Ова се нејзините вежби и совети кои треба да ги следите доколку сакате да го доведе своето тело до совршенство.


 

Innovative glute attack!🍑 -Complete booty routine for your next glute workout! Let me train you for 60 days for your needs, starting now, and hey! Prepare for that "holy-crap-I-did-it-moment" in a couple of months. Get the app Fitplan now, and let's work together to reach your goals, LINK IN MY BIO! The 3 best before and after pictures posted on Facebook "Fitplan Community" between May 1st-15th wins a complete @one0one_101 outfit and a personal congratulation video message from me. Are you with me? Let's do it! (Guys, I recommend you to work out with @sergiconstance, he’s has a similar competition going on with his Fitplan!) ESPAÑOL: Ataque de glúteos!🍑 -¡Completa tu rutina de glúteos para tu próximo entrenamiento! Déjame entrenarte por 60 días para todas tus necesidades, empezando ahora, y ¡oye! Prepárate para ese momento de “guau-mira-este-trasero" en unos meses. Descarga ya la aplicación Fitplan, y trabajemos juntos para alcanzar sus objetivos, ¡enlace en biografía! Las 3 mejores fotos de antes y después serán publicadas en Facebook "Fitplan Community" entre el 1 y el 15 de mayo y también ganaran un conjunto completo de @one0one_101 y a demás un vídeo mandándote un mensaje personal de felicitaciones de mi parte. ¿Estás conmigo? ¡Vamos a hacerlo! (Y para los Chicos, les recomiendo que entrenen con @sergiconstance, él tiene un entrenamiento espectacular con su Fitplan!)

A post shared by Michelle Lewin (@michelle_lewin) on


„Ништо не ме мотивира повеќе отколку кога ќе видам нов мускул, убаво извајан на своето тело. За секој резултат потребно е многу труд и време“ – изјави Мишел во интервју за „ SimplyShredded".

Со бодибилдингот и фитнесот почна да се занимава постепено.„Некогаш потребни се месеци интензивен тренинг за да се формира мускул. Јас вежбам многу долго за да имам вакви стомачни мускули“ – признава таа.

А сега, после толку работа и труд не постои некој кој останал рамнодушен на нејзиниот изглед. И се воодушевуваат подеднакво и мажите и жените.

А за дамите, таа има еден одличен совет за постигнување на совршен задник.


 

Did I just hear “lazy Sunday”? @lee_lhgfx

A post shared by Michelle Lewin (@michelle_lewin) on


Според неа клучот е во повторувањето на чучњеви и константна работа. Исто така препорачува и протеинска исхрана.

А кога станува збор за нејзината омилена програма за вежбање таа секогаш одговара:

„Кардио вежбите ми се омилени. Обожавам да се потам“.

Мишел има скоро 13 милиони фанови на инстаграм, а на својот јутуб канал редовно објавува снимки од теретана.

Бикот Диско од 1600 кг, има 140 000 потомци!?

Атракција на годинешниот Меѓународен саем за земјоделство во Нови Сад е бикот Диско кој тежи дури 1600 килограми, во сопственост на Сточарско – ветеринарниот центар Крњача од Белград.

Овој природен бик од сименталска раса зад себе до сега остави неверојатни 140 000 потомци , неговите ќерки на многу натпревари освоиле престижни награди.

Годината тој самиот добил награда за најголем бик  на најголемата саемска манифестација во регионот.

Диско инаку бил роден во Австрија и како теле бил купен во Србија.

Видео: БМВ Серија 8, со мотор В8 и 530 КС

Новиот БМВ Серија 8 ќе дебитира на 15 јуни, а баварскиот гигант во новата најава ги потврди некој од шпекулациите.

Според досегашните информации е познато дека Серија 8 во верзија М850 како погон ќе има В8 мотор со 530 коњски сили. Иако нема потврди дека станува збор за битурбо 4,4 литарски агрегат, вакво нешто доаѓа како најреална опција пренесуваат медиумите.

Краткиот преглед на инструмент таблата покажува најмалку седум брзини на менувачот , веројатно на осмостерпена трансмисија, како што е во М5.

Ова му дава на БМВ опција да создаде уште помоќен  М8, кој се очекува исто така оваа година, со агрегат од 625 КЦ од М5 „Компетишен“.

Силата на подлогата се пренесува преку погон на сите четири тркала  со активен заден диференцијал.

БМВ Серија 8 се опишува како „господски тркач“ , што значи дека купето поседува високи перформанси покрај системот кој овозможува лесно возење.

Фото: Познати двојки на хуманитарна вечера

Свечената вечера популарно наречена АМФАР која се одржа во Кан имала за цел собирање на средства за борбата против сидата.

Свеченоста ја одбележаа  многу познати и убави заљубени двојки.

На црвениот тепих многу од познатите двојки на радост на јавноста  дури и разменуваа нежности.

На свечената вечера меѓу  многуте гости беа и членовите на светскиот џет сет: каролина Куркова и Арчи Дрери, Петра Немцова со новото момче, актерот Пирс Броснан со сопругата Кели Смит.

Потоа, Сара Сампаио и Оливер Рипли, Хајди Клум со младото момче Том Каулиц и секако највљубените Парис Хилтон и Крис Злик кој дури имаа и мал пех на црвениот тепих.

Убавата Парис за малку ќе паднела пред своето момче.

притисни ентер