Филипини- Ерупција на вулкан

Илјадници Филипинци ги напуштија своите домови поради активирање на вулканот Мајон. Втор ден во низа вулканот испушта пареа и пепел во атмосферата, објави ДПА.


Во неделата наутро, вулканска активност слушнале локалните жители, објави Филипинскиот институт за вулканологија и сеизмологија.

Институтот препорачал луѓето да се воздржат од влегување во радиусот од 6 километри на опасната зона. Од саботата над 2200 жители на градовите Гинобатан, Камалиг и Анолинг избегале од своите домови, изјави портпаролот на полицијата. Дел од нив се сместени во училишни згради, кои се претворени во евакуациски центри.

Вулканот висок 2.472 метри досега во историјата од 1616 година  избувнал околу 50 пати . Неговата последна смртоносна експлозија е од мај 2013 година, кога пет туристи загинаа, а седум лица беа повредени.

Фото: Викторија јавно се шегува со Дејвид:„Тато се бламира и лула “

Џет сет семејството Бекам ужива на одморот на Свети Стефан во Црна Гора.

Мама Викторија јавно се шегува со тато Дејвид кој вистински ужива во летните лудории со своите деца.

Модната икона го снима својот сопруг и го објавува на социјалните мрежи.

-Тато се бламира и лула , напиша Викторија Бекам под видеото на кое може да се види како Дејвид се лула на лебед на дување  покрај ѕидините на луксузниот Свети Стефан.

„Не е ни чудо што и децата побегнаа од него“ коментира мама Викторија Бекам.

Славниот фудбалер според фотографиите на социјалните мрежи  дефинитивно е воодушевен од црногорскиот полуостров и ужива со децата да го истражува.

Дејвид е „фатен“ од папараците и како вози скутер.

Фото: Руски „кортеж“ и американскиот „ѕвер“

Највлијателните светски политичари, претседателите на САД и Русија на самитот во Хелсинки ги покажаа своите луксузни црни лимузини.

Рускиот претседател Владимир Путин по прв пат надвор од Русија гја искористи својата нова лимузина „кортеж“.

Претседателот на САД пак Доналд Трамп  на средбата со својот руски колега во  финската метропола пристигна во својот Кадилак познат како „ѕвер“.

Фото- видео: Провокативни фотки на „жешката“ водителка на временска прогноза

Водителката на временска прогноза од Аргентина Сол Перез објави провокативни и „Жешки“ фотки на Инстаграм, на воодушевување на нејзините фанови.

Атрактивната Сол веќе долго време се фали со титулата најсексапилна водителка на светот.

Оваа титула Сол редовно ја оправдува на социјалните мрежи.

Сексапилната водителка е во состојба и од подготовката на појадокот  да направи еден секси спектакл, што да се каже пак за туширањето.

 

Verano Carlos Paz @lasobrideperez 🔥😍👑 #solnodamas

A post shared by sol perez👑 (@solperezperfect) on

притисни ентер