Момче починало од каснување на змија , сакало да го спаси кучето

24- годишно момче почина од каснување од најотровната змија во Австралија , додека го спасувало своето куче.
За само еден час момчето починало , откако змијата го каснала за прстот , додека се обидувал да го спаси кучето, кое ја држело отровната змија во устата .Несреќата се случила во местото Тамворт , северозападно од Сиднеј , во Австралија .
Момчето ја повикало мајка си , која ја грабнала змијата , ја ставила во тегла и го одвезла синот во најблиската болница.

Сепак , по само еден час од каснувањето , момчето веќе било мртво . Не помогнал ниту противотровот .

Момчето било каснато од кафеава змија , најсмртоносна во Австралија, додека се обидувало да го спаси своето куче.

Експертите велат дека кафеавата змија не е опасна , освен ако некој се обиде да ја подигне од земја . Во тој случај му нема спас.

Од 2000 година во Австралија се регистрирани 35 смртни случаи предизвикани од каснување од змија .

Над 60 проценти од нив се токму од кафеавата змија .

Џони Деп ги откажа сите интервјуа со новинарите

Пред неколку дена, слики на кои Џони Деп изгледа многу ослабено, започнаа да кружат околу светот.

Актерот најпознат по улогата на капетанор Џек Спероу од серијалот „Пиратите од Карибите“ имаше бледо лице, блед тен и изгледаше исцрпено.

На улиците на Санкт Петербург и во Хамбург, Џони не можеше да го сокрие својот замор.

За некои ѕвезди, тој е преоптоварен од ритамот на неговата турнеја, а за други, неговата трансформација се должи само на улогата во киното.

Но, стравот од фановите и прашањата на новинарите … на овој актер му беа едноставно премногу! Џони одлучи дека е време да се стави крај на целиот овој театар.

Според „Тајмс магазин“, таткото на Лили-Роуз одбра да ги откаже сите престојни интервјуа! Главната причина? Фактот дека еден германски новинар уште еднаш го покренал прашањето за неговата физичка трансформација и брзо губење на тежината.

 

Нејзиното тверкување е новата Инстаграм сензација (видео)

Таа се вика Јулија Кулченко и е новата Инстаграм сензација.

Младата Јулија има речиси 30 илјади пријатели на Инстаграм и таа бројка секојдневно се зголемува, а причината за наглата популарност е нејзината умешност во тверкувањето.

Што мислите вие за овој начин на танцување?

Најкраткиот и најточниот хороскоп!

Најбитните карактеристики на секој знак може да се опишат со три збора.

Овен: амбициозен, инаетџија  и наметлив

Бик: материјалист, хедонист и циничен

Близнаци: непостојани, забавни и  себични

Рак: премногу емотивни, гурмани и  забавувачи

Лав: нарциси, снобови и лидери

Девица: перфекционисти, креативци и лидери

Вага: неодлучни, конформисти и естети

Шкорпија: темни, сензуални и одмаздољубиви

Стрелец: авантуристи, наивни и егоцентрични

Јарец: бескрупулозни, традиционалисти и упорни

Водолија: непостојани, себични и забавувачи

Риби: сонувачи, деталисти и филозофи

притисни ентер